v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Voskovanie podláh

Pokiaľ chcete povrch a štruktúru vašej podlahy zachovať čo najdlhšie čisté a nepoškodené, doporučujeme vám zvážiť ošetrenie podlahy ochranným náterom, ktorý vám prácu s údržbou podlahy značne uľahčí. Fluatácia alebo tiež voskovanie podláh vykonávame  na všetky typy podlahových krytín (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor) vždy vhodným prípravkom.

Vosk alebo fluatačný náter je možné v závislosti typu povrchu dodať aj v rôznych úpravách, napr. matný, lesklý, vysoko lesklý. Odbornému ošetreniu podláh by ste mali venovať pozornosť hlavne keď sú vaše podlahy denne vystavené vysokej záťaži. V tomto prípade je najrozumnejšou ochrannú vrstvu obnovovať v pravidelných servisných cykloch.

Starostlivosť o podlahu

Starostlivosť o podlahu

Stále zvyšujúci sa dopyt po týchto službách dokazuje, aké je dôležité pre zákazníkov, aby ich podlahy boli vždy čisté. Keďže nie je vždy v ich silách si profesionálne vyčistiť podlahu, spoliehajú sa v tejto oblasti na našu spoločnosť. Aby vaše podlahy boli vyčistené profesionálne, používajú naši zamestnanci pre hĺbkové čistenie podláh kotúčový stroj, na ktorý v prípade potreby môžeme použiť nadstavec tzv. držiak padov, alebo slonovú kefu.

Kotúčový stroj je v prípade hĺbkového čistenia podláh jediným možným riešením a to pre každý druh podlahy. Je to zapríčinené hlavne jeho veľkou váhou, ktorá vytvára potrebný tlak na dokonalé vyčistenie podláh. Váha samotného kotúčového stroja je 40 kg, ktorý vytvára tlak na kotúč s priemerom cca 40 cm.

Strojové čistenie podláh

Voskovanie podláh

Ak nastane prípad, že je tento tlak nedostačujúci, čiže podlaha sa dôkladne, napriek tomuto tlaku, nevyčistila, je možné pridať ešte závažia v hmotnostiach 10 – 15 kg. Počas našich dlhoročných skúseností sme neprišli na účinnejší spôsob ako vyčistiť podlahy. Neexistuje účinnejší drhnúci stroj, než je tento jednokotúčový stroj, ktorý používame. Úspech však nezaručuje len veľký tlak, ktorý je jednokotúčový stroj schopný vytvoriť.

Tajomstvo nie je len v správnom výbere chémie podľa typu podlahy, ale aj v správnom postupe pri umývaní. V prvom rade podlahu vydrhneme a vykefujeme roztokom z vody a starostlivo vybranej chémie, presne podľa typu podlahy. Tú vyberieme tak, že vyskúšame na malom kúsku viacero druhov čistiacej chémie. Vždy začneme od najslabšej a pokračujeme so silnejšími variantmi, aby sme vždy použili čo možno najslabšiu chémiu, ktorá bude ale zároveň dostatočne účinná. Po tom, ako je chémia dôkladne vpracovaná do podlahy je následne odsatá aj so všetkými naviazanými nečistotami špeciálnym priemyselným vysávačom s úzkou štrbinovou hadicou. Tento priemyselný vysávač má výkon cca 2400 W.

Voskovaním podláh predlžite jej životnosť

Strojové čistenie podláh

Po tom, ako sú dokonale odsaté všetky nečistoty, podlahu pretrieme ešte raz čistou vodou, aby sme podlahu neutralizovali od zvyškov chemického roztoku. Na záver, po dokonalom umytí podláh odporúča naša spoločnosť aj tzv. zakonzervovanie podlahy fluatáciou a to prostredníctvom priemyselného polyméru – vosku. Tento vosk sa nanáša v dvoch variantoch a to ako pololesklý vosk alebo matný vosk. Takto ošetrená podlaha sa oveľa lepšie následne udržuje, vyzerá na pohľad upravene, predĺži sa jej životnosť.

  • voskovanie podláh zároveň zabraňuje hlbšiemu znečisteniu podlahy.

A Servis Lipka poskytuje služby voskovania podláh po celom území SR: Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad.