v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Odstránenie grafitov

Odstránenie grafitov
Odstránenie grafitov

Odstraňovanie grafitov z neošetrených povrchov antigrafitovou ochranou je dôležité  zákazníkom vopred zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia grafitov sa pohybuje v rozmedzí od 60 – 90 %. Pri niektorých typoch povrchov ušľachtilých materiálov (mramor, teraco, žula, prírodný kameň) sa sprejová farba môže dostať hlboko do štruktúry materiálu a je problematické ju dokonale odstrániť. Odstránenie grafitov je v takýchto prípadoch komplikované.

Postup odstránenia grafitov

Po odstránení grafitov zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré ani pri opakovaných pokusoch nie je možné odstrániť. V týchto prípadoch je nutné povolať ďalšiu odbornú firmu, napr. kamenárov, ktorí musia mramor kryštalizovať. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach je potrebné dopredu počítať s tým, že pri odstraňovaní grafitov z neošetrených povrchov odstránime tiež farbu fasády.

V praxi postupujeme tak, že grafity zoslabíme na najväčšiu možnú mieru a miesto zamaľujeme fasádnou farbou. Zamaľovať grafity ihneď a neodstraňovať ho nie je vhodným riešením a neprináša uspokojivý výsledok. Grafity väčšinou presvitajú a ich pôvodné kontúry sú viditeľné.

Anti grafitová ochrana

Dôležité upozornenie

Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie grafitov nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne, ak klesne vonkajšia teplota pod 10 °C. Zo skúseností totiž vieme, že pri nižších teplotách nepribúdajú ani grafity.

graffiti
Graffiti

Naše doplnkové služby

Naša firma poskytuje služby: odstránenie grafitov, čistenie grafitov, ochrana proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigrafity nátery, anti grafity nástreky, ochrana a účinná obrana proti sprejerom a pouličnému umeniu v systéme budovy bez grafitov, stop nedovolenému grafity účinnou prevenciou, kvalitná antigrafitová ochrana a rýchle a včasné odstránenie aj najmenšieho grafitového znečistenia, strhnutie a odstránenie plagátov a nedovoleného vylepenia.

Viac o odstránení graffitov sa dočítate na našom blogu.

A Servis Lipka poskytuje služby odstránenia grafitov po celom území SR: Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad.