v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie markýz

Čistenie markíz

Medzinárodná upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o. zaisťuje pre svojich zákazníkov kvalitné a profesionálne čistenie markíz a následne ich impregnáciu.

Čistíme plastové aj látkové markízy

Čistenie markíz môže byť vykonané súčasne s umývaním okien alebo ako samostatne vykonaná služba. Markízy pohlcujú prach, nečistoty a baktérie rovnako ako ktorékoľvek iné textílie napr. koberce, preto je potrebné zabezpečiť ich čistenie v pravidelných intervaloch.

Usadený prach ničia štruktúru látky a práve čistením výrazne predĺžite životnosť markíz. Čím dlhšie na markízach lipne prach a vonkajšie spády, tým dlhšie trvá proces ich čistenia a odstránenia nečistôt. Odporúčame markízy čistiť pravidelne a s aplikovanou impregnáciou budú mať Vaše markízy dlhodobo nový vzhľad.

Čistenie a impregnácia markíz

Čistenie a umytie žalúzii a markíz v Košiciach

Zbavenie nečistôt pri čistení markíz zaručí veľmi účinná profesionálna čistiaca chémia Bosch RTS, ktorá je nanesená na povrch markízy, nechá sa chvíľu pôsobiť na textíliu a následne čistiaci proces pokračuje vykefovaním celého povrchu markízy jemnými kefami. Po dôkladnom vyčistení použijeme vysoko výkonný priemyselný vysávač, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty a vysuší Vašu markízu takmer dosucha. Po dokončení čistenia, necháme markízu ešte chvíľu voľne preschnúť. Veľmi dôležitá je následná impregnácia vyčistených textilných materiálov, aby nedošlo k opätovnému zašpineniu a zachytávaniu nečistôt počas vonkajšieho či prípadne vnútorného používania a prevádzky.

Impregnácia markíz následne po vyčistení výrazne predlžuje životnosť vlákna a pomáha k udržaniu vyčisteného vzhľadu a v neposlednom rade zamedzuje zachytávaniu nečistôt na materiáli a rýchle opätovné zašpineniu proti prachu a nečistôt. Pri impregnácia používame chémiu, ktorú odoberáme priamo od výrobcu markíz. Pre kvalitne nanesenú impregnáciu je dôležité, aby sa robila počas pekného dňa a aby bolo bezvetrie. Teraz používame len a len NANOIMPREGNÁCIU, keďže tá jediná má dnes zmysel. Vďaka impregnácii vlákien majú poťahy výborné vodeodpudivé vlastnosti. Ochranný film pretrváva aj pri mnohonásobnom zasunutí a vysunutí markízy.

Čistenie markíz vo výške

Čistenie a umytie žalúzií a markíz v Bratislave

Čistenie a impregnáciu markíz vo výške vykonávajú naši profesionálni zamestnanci, ktorí boli preškolení podľa nariadenia vlády podľa § 134 ods. 2 a podľa § 134 c ods. 2 zákona č. 65/1965 Zb. zák. pr. v znení zákona č. 155/2000 Zb. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci na pracovisku s nebezpečenstvom pádov z výšky alebo do voľnej hĺbky. Pre umývanie a čistenie vo výškach naša upratovacia firma využíva špeciálny horolezeckú či speleologickú techniku.

Pre ľahší prístup k čisteným markízam najčastejšie volíme hydraulické ramená a vysokozdvižné plošiny, ktoré máme k týmto účelom tiež k dispozícii. Naši zamestnanci k svojej práci používajú veľmi kvalitné pomôcky a nástroje.

Naše služby

Čistenie markíz zabezpečujeme po celej SR (Bratislava, Košice, Žilina, Poprad, Trnava, Banská Bystrica, Trenčín)