v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie kobercov

najlacnejšie čistenie kobercov

  • Vyčistiť si koberec svojpomocne v dnešnej dobe môže byť problém, keďže vlákna, z ktorých sú vyrábané sú citlivé a nie každá metóda je vhodná.
  • Vďaka našej viac ako 20 ročnej tradícií, počas ktorej sme nazbierali bohaté skúsenosti s čistením kobercov, vám vieme zaručiť ich dokonalé vyčistenie. Za tento čas sme naše pôsobenie rozšírili z Českej republiky aj na Slovensko, Rakúsko a Nemecko.
  • Čistenie kobercov už viac nebude pre vás záťažou.

Čistenie kobercov strojom s rotačnými kefami

Pri čistení koberca existuje viacero metód, ktoré sa líšia nie len v technológii ale aj v účinnosti. Počas našej existencie sme vyskúšali viaceré metódy, aby sme si boli istí, že budeme používať tú najefektívnejšiu. Sme presvedčení, že naša metóda strojového čistenia kobercov je tá najlepšia. Pri čistení je veľmi efektívna, a to aj vďaka postupu, ktorý pri nej používame. Pri metóde strojového čistenia používame, ako už z názvu vyplýva, kotúčový stroj s rotačnými kefami. Ako prvé rovnomerne zapracujeme do koberca chémiu Bosch RTS práve týmto kotúčovým strojom s rotačnými kefami.

Takto vpracovanú chémiu necháme pôsobiť, aby mohla na seba naviazať všetky nečistoty. Potom túto chémiu vysajeme tlakovým 3-motorovým vysávačom, ktorý odsaje nielen chemickú penu s naviazanými nečistotami, ale aj hrubé nečistoty. Takto vyčistený koberec vydrží dlhú dobu čistý a dezinfikovaný. Pri tejto metóde sa zbavíte aj nečistôt, alergénov a roztočov.

Detailné čistenie kobercov Bratislava Stroj s rotačnými kefami Ukážka strojového čistenie kobercov rotačné čistenie kobercov

Extrakčná metóda čistenia kobercov

extrakčné čistenie koberca

Nemáme dobré skúsenosti s extrakčnou metódou čistenia kobercov. Extrakčná metóda čistenia nie je tak efektívna a účinná ako metóda strojového čistenia. Je to kvôli tomu, že extrakčná metóda nedokáže vyčistiť taký koberec, ktorý je silne znečistený. Je to kvôli tomu, že chémia, ktorá sa aplikuje na koberec, je vzápätí odsatá vysávačom a tak sa nedostane do štruktúry koberca a tým pádom nemá čas zreagovať a nenaviaže na seba nečistoty hlboko v koberci. Extraktory, ktorými sa vysáva chémia nie sú dostatočne výkonné, aby vysali všetky nečistoty. Takto vyčistený koberec sa zašpiní oveľa skorej.

Keďže chceme naše služby vykonávať čo najlepšie a garantovať zákazníkovu spokojnosť, túto extrakčnú metódu nepoužívame.

Silne znečistené koberce nie sú tým pádom pre našu spoločnosť žiadny problém, aj keď si na to ostatné firmy netrúfnu. Môžeme vám garantovať, že pokiaľ koberec nedokážeme vyčistiť my s našou metódou strojového čistenia, potom vám koberec nedokáže vyčistiť už žiadna iná firma a posledná možnosť ako získať znova čistý koberec je vymeniť starý za nový. Je potrebné nezabúdať na to, že aj koberec má svoju životnosť a aj hranicu vyčistiteľnosti, za ktorú keď sa dostane, sa už nedá vyčistiť žiadnym spôsobom. Preto apelujeme na našich zákazníkov, aby si čistenie svojich kobercov nenechávali na poslednú chvíľu a dali ich včas a hlavne pravidelne vyčistiť.

Dôkladné hĺbkové čistenie koberca

Strojové vyčistenie kobercov môžeme realizovať v jednotlivých prevádzkach v obchodných centrách, na školách, v škôlkach, no koberce vyčistíme aj u vás doma v byte alebo v dome.

Čistíme koberce z umelých vlákien – poprípade s prímesou vlny, ktorá nepresahuje podiel 15%. Koberce z prírodných vlákien a perzské koberce nečistíme. Sme špecialisti na hĺbkové a generálne čistenie nylonových, plyamidových, polyolefinových a polypropylenových kobercov. Koberce čistíme kotúčovým strojom s kartáčom s vysokými štetinami. Veľkým prítlakom dochádza k silnému a kvalitnému mechanickému vyčisteniu. Vzhľadom k váhe kotúčového stroja a účinnosti silnej a kvalitnej chémie Bosch RTS sa nám darí koberce kvalitne vyčistiť a vydezinfikovať. Spôsob čistenia s kotúčovým strojom a extrakčnou metódou je v súčastnej dobe najúčinnejší a najšetrnejší spôsob ako koberce kvalitne vyčistiť. Naše čistenie je mechanické a chemické, ostatnými metódami (extrakčná, parná, suchou penou, suché metódy) sme nikdy nedosiahli porovnateľný výsledok. Nečistoty, ktoré sú usadené hlboko v štruktúre koberca vykartáčujeme kotúčovým strojom, chémia vytvorí chemickú a dezinfikačnú reakciu na vodnej báze a všetky nečistoty a znečistenie spolu s vodou následne vysaje trojmotorový priemyselný vysávač – dosucha.

Strojové čistenie a tepovanie koberca

strojove cistenie koberca
Strojové čistenie koberca

Strojové čistenie, tepovanie a dezinfekcia kobercov, sedacích súprav, sedačiek, čalúnených stoličiek, čalúnených kresiel, čalúneného nábytku, matracov, postelí. Najúčinnejšia strojová metóda generálneho hĺbkového čistenia koberca. Toto tepovanie kobercov je hĺbkové, dezinfekčné, chemické, mechanické – rotačným kartáčom, doplnené silným tlakovým vysávačom. Touto metódou sa koberec kvalitne preperie a vyčistí. Dosiahneme renováciu , načesanie chĺpkov koberca.

Zásadne nepoužívame extrakčné čistenie kobercov – je to nedostatočné a všetko čo sa extrakčnou metódou vyčistí je buď fľakaté alebo čoskoro znečistené.

Ponúkame aj službu čistenia podláh, o ktorej sa dočítate viac na stránke venovanej voskovaniu podláh.

Pripravili sme si aj blog o čistení, kde sa dočítate viac informácií.

A Servis Lipka poskytuje služby čistenia kobercov po celom území SR: Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad.