v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie fasád

Čistenie fasád

Čistenie fasád , omietok a plášťov budov, je ďalšou službou, ktorú ponúka firma A SERVIS LIPKA. Vykonávame výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami, aplikujeme penetráciu a úpravu podkladov povrchu zjednocujeme povrchy fasád tlakovou tryskou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladu špeciálnou chémiou po celom území SR.

Ochranný náter fasád

Umývanie okien a Čistenie fasád vo výške Bratislava

Keďže sa na fasáde či inom povrchu budovy každý deň usádza prach, smog a rôzne iné nečistoty, po istom čase je fasáda zanesená a špinavá. Celkový dojem z budovy teda nie je príjemný a aj nová budova môže vplyvom pôsobenia nečistôt vyzerať staro a špinavo. Jednoduchým riešením, ako predísť zostarnutiu fasády budovy je čistenie fasád.

Čistenie fasád vykonávame nie len na administratívnych budovách ale aj na rodinných domoch, panelákoch, či rôznych priemyselných stavbách, múroch a kamenných oploteniach. Pomocou vysokotlakovej trysky s aktívnou zložkou Flamil super 3 vieme vrátiť budove pôvodnú krásu. Tlak vyvinutý touto tryskou vyčistí fasádu do hĺbky a dostane sa aj do škár a pórov, ktoré by ináč boli len ťažko čistiteľné. Toto čistenie vykonávame aj vo výškach a to za pomoci horolezeckej techniky.

Očistíme tak celú budovu a zbavíme ju prachu, špiny, plesní, lišajníkov, machu a iných nečistôt, ktoré sa na povrch dostali. Všetky spomínané prírodné nečistoty odstránime tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou UNISAN. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Ak sa na povrchu budovy objavia machy či plesne, je potrebné očistiť celú budovu, aby sa zamedzilo budúcemu výskytu týchto neželaných rastlín a baktérií.

Aby bola fasáda dlhú dobu chránená, odporúčame ju celú ošetriť ochranným náterom BELLINZONI, ktorý nie len že ochráni povrch pred hĺbkovým znečistením od prachu ale zamedzí aj vytváraniu vlhkosti, čím sa zamedzí vytváraniu plesní a machov/lišajníkov. Náter sa aplikuje až po kompletnom presušení fasády, aby nedošlo k odliepaniu ochrany alebo aby nevznikli na fasáde fľaky. Táto ochrana má funkciu difúzneho odporu čo znamená, že voda sa cezeň neprejde dovnútra ale umožňuje fasáde dýchať. Tento náter tiež slúži ako antigraffitová ochrana pred znečistením sprejovaním. Životnosť tohto náteru je 4 – 6 rokov.

Maľovanie a umývanie fasád

Odstránenie graffiti náter antigraffiti a fasádnou farbou Bratislava

Vieme pre Vás taktiež zabezpečiť vymaľovanie fasády kvalitnou fasádnou farbou Weber, penetrovanie a úpravu podkladu povrchu, zjednotenie fasády tlakovou vodou so špeciálnou chémiou. Všetky poskytované služby vieme zabezpečiť na celom území Slovenska, Českej republiky, Rakúska a Nemecka.

Ak ide o bežné znečistenie – umývame fasády ručne, pri väčšom znečistení čistíme vysokotlakovou pištoľou s použitím aktívnej čistiacej zložky Flamil super 3. Ak sa objavia škvrny, ktoré sa nedajú odstrániť normálnou cestou, odporúčame opravu fasády nanesením vhodné farby. Používame kvalitné fasádne farby od firmy Weber.

Pokiaľ nie ste spokojní s fasádou na vašom objekte, nie je lepšie riešenie ako ju vyčistiť. Sme schopní váš dom alebo akýkoľvek iný objekt kompletne zbaviť akéhokoľvek znečistenia na stenách (škvrny od farby, organická nečistota, graffity).

Natieranie fasád

Čistenie fasád od graffitov

Ak máte na Vašom objekte často problémy so znečistením grafitmi alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa, prosím, aj do sekcie budovy bez grafitov, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevencii pred grafitmi.

Naša firma poskytuje všetky svoje služby: odstránenie grafitov, antigrafitové nátery, čistenie kobercov, umývanie okien, výkladov a podláh po celom území SR (Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad…).