v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Drhnutie podláh čiernymi padmi je veľmi účinné a šetrné

Drhnutie podláh čiernymi padmi je veľmi účinné a šetrné 5 nov

Nedávno sa nám s manželkou v domácnosti stala nepríjemná vec. Poznáte to, niekedy sa deň proste nevydarí, ani keby ste ho o to prosili. Deti boli vtedy neznesiteľne rozbláznené a skákali snáď v každom kúte. So ženou sme takmer nestíhali, lebo náš poter nás zamestával viac ako zvyčajne. A tak sa teda stalo, že hrniec s obedom skončil rovno na podlahe.

Ako vydrhnúť a umyť fľaky a mastnú betónovú podlahu a dlažby

Snažili sme sa to vyčistiť, ale škáry našej svetlej podlahy na našu snahu nereagovali. Postupne sme to vzdali a povedali si, že bude najlepšie najať nejakú upratovaciu firmu, aby tú podlahu vyčistili tak ako sa patrí. Lenže so žiadnou podobnou firmou sme doteraz skúsenosti nemali, takže sme radšej oslovili kamarátov aj rodinu. No a mali sme šťastie.

Spoločný priateľ nám odporučil upratovaciu firmu s ktorou má vraj len tie najlepšie skúsenosti. Po pravde, s ich prácou sme dnes nadmieru spokojní aj my. Táto upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy len zásaditú chémiu. Iste, v niektorých prípadoch siahajú po kyslých prípravkoch, ale vtedy ide o čistenie podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách.

Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna. Na druhej strane však dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Na čistenie iných povrchov sa ale zásadne neodporúča. Napríklad prírodné a kamenné podlahy by mohla takáto výkonná chémia nevratne poničiť.

U nás to bolo iné. Po vykartáčovaní kotúčovým strojom a chémiou, stačilo podlahu umyť už len čistou vodou a hotovo. Podlaha bola zase perfektne čistá. Pracovníci Umývanie, drhnutie podláh nám odporučili, aby sme ju nechali zakonzervovať nanesením tzv. fluatácie, teda vrstvou priemyselného polyméru. Takýmto navoskovaním sa na dlhý čas zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy.

Firma na podlahu aplikuje prevažne pololesklý vosk, ktorý je vosk dlhodobo osvedčený a sú ním výborné skúsenosti. Vosk sa do podlahy votrie dva až trikrát, tak aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt. Používa sa kvalitný nemecký pololesklý vosk, teda odolný polymér s dobrou životnosťou.

A verte nám, že jej údržba podláh je podstatne ľahšia, takže ušetríme čas aj námahu. Touto cestou by som chcel služby tejto spoločnosti A SERVIS LIPKA odporučiť, pretože o jej kvalitách niet je pochýb.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.