v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Chcete predĺžiť životnosť svojej podlahe a zjednodušiť si upratovanie, voskujte

Chcete predĺžiť životnosť svojej podlahe a zjednodušiť si upratovanie, voskujte 5 nov

Snáď každý z nás túži po krásne čistej podlahe, o ktorú by sa zároveň mohol čo najmenej starať. A preto sa čisteniu podláh venujeme v našej upratovacej spoločnosti Voskovanie linolea Bratislava profesionálne. Ich čistenie realizujeme pomocou strojovej metódy, pričom používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečuje detailné a hĺbkové vyčistenie.

Vosk je povlak, ktorý je vhodný na linoleá, pvc a vinylové podlahy

Postupujeme pritom nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr precízne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v sučasnsoti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Po dôkladnom strojovom vyčistení podlahy býva dôležité povrch ošetriť polymérovým voskom , čiže tzv. fluatačným náterom. Takéto voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh.

Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, no a navyše získa aj potrebný protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže výrazne zlepšiť celkový dojem z interiéru. Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby tak vznikol jednoliaty a pevný povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju.

 

Na každý typ povrchu sa pritom hodí iný druh vosku. Naši odborní pracovníci však volia vždy presne a bezpečne. Na voskovanie podláh používame vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania konkrétnej podlahy závisí od jej umiestnenia a každodenného namáhania. Na podlahy aplikujeme prevažne pololeský a matný druh vosku.

Zanedbať voskovania podláh sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú sa už dá zaobstarať podlaha nová. Aj preto voskovanie podláh odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou vosku-polyméru tiež je, že nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa lepšie udržuje.

Ďalšou veľkou výhodou polyméru na podlahe je, že veľmi výrazne predĺžuje jej životnosť. Naposledy sme podlahy čistili v jednej predajni s dekoráciami a darčekovým tovarom. Sme veľmi radi, že boli s našou prácou spokojní a dnes patria k našim pravidelným zákazníkom. Viac informácií o našich službách nájdete na web stránkach spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.