v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nevzhľadné graffiti? Z módneho trendu sa stala patologická obsesia strachu z graffiti

Nevzhľadné graffiti? Z módneho trendu sa stala patologická obsesia strachu z graffiti 2 nov

S manželkou sme si pred pár rokmi zariadili bývanie na dedine. Domček, záhrada, pokoj, čistý vzduch. Aj dnes sa okolo domu stále niečo deje. Nedávno sme napríklad dokončili múr, ktorý stál dosť námahy aj peňazí. Ale fakt stojí za to. Krásne ladí s domom a dotvára atmosféru celej ulice. O to väčší šok sme zažili pri nedávnom návrate z dovolenky. Už z diaľky boli vidieť, že náš múr nám niekto posprejoval, a vlastne poničil.

Pouliční umelci sú vandali, ako sa im dá brániť

Sprejerom nebolo zase nič sväté a pripravili nám trpké privítanie. Vulgárne slová, nezmyslené kliky-háky, úbohé obrázky. Pravdu povediac, mali sme pocit, že telesné tresty nie sú občas na škodu. Obaja sme boli neskutočne nahnevaní a sklamaní. Lenže nebol čas na emócie. Museli sme začať riešiť čo s tým vlastne urobíme, lebo sami sme to vyčistiť nevedeli.

Na internete sme nakoniec našli upratovaciu firmu Antigraffiti system, ktorá ponúkala odborné odstraňovanie graffiti aj plesní. Hneď sme im teda zavolali a požiadali o pomoc. Operátorka sa nás ujala, všetko vysvetlila a ponúkla aj niekoľko možných termínov, aby sme si vybrali. To bolo vážne skvelé a hneď sa nám aj uľavilo. Po pravde, na termín sme veľmi netlačili, takže sme sa dohodli, že zavoláme o pár dní a finálne sa dohodneme.

Firma nám aj v tomto smere vyšla v ústrety, takže o dva týždne sme mali skupinu pracovníkov pred našim domom. Pracovali naozaj šikovne a boli veľmi priateľskí, čo nám tiež dobre naladilo. Graffiti odstraňovali postupne tak, že sprej na stene chemicky postupne „vypli,“ až na ploche po ňom ostal len veľmi slabý tieň. Až potom sa celá oštrená plocha pretrie primerane namiešanou fasádnou farbou.

Povedali nám, že keby sme mali múr preventívne ošetrený antigraffiti náterom, bolo by všetko jednoduchšie a odstránenie graffiti by dopadlo na sto percent. Bez náteru tak býva úspešnosť vyčistenia od 60 do 90 percent. Tiež nie je dobré, ak sa graffiti ihneď pretrie v domnení, že sa ho zbavíme. Graffiti časom vystúpi a vidieť jeho pôvodné kontúry.

Vďaka odbornej pomoci sa toho ale už báť nemusíme. Tak, či onak stále platí, že vôbec najlepšou prevenciou proti ďalšiemu vandalizmu ostáva aplikácia antigraffiti ochrany, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti s dokonalým výsledkom.

Takže keby náhodou zase niekoho napadlo použiť na našom múre sprej, máme istotu, že sa graffiti odstráni rýchlo a bez komplikácií. Sme vážne radi, že sme zvolili služby společnosti. Stačilo pár hodín a bolo po probléme.

Obaja veríme, že sa už nič podobné nebude opakovať, pretože to bol vážne nepríjemný zážitok, ktorý mal však dobrý koniec. Firma A SERVIS LIPKA sa ukázala ako dokonalý profík, ktorý si zaslúži, aby o nej ľudia vedeli. Ich služby sú v každom smere mimoriadne kvalitné a komunikácia s nimi absolútne bezproblémová. Skúste to a sami sa presvedčíte.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.