v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Graffiti sa vďaka odborníkom z fasády nášho penziónu nadobro stratilo

Graffiti sa vďaka odborníkom z fasády nášho penziónu nadobro stratilo 2 nov

Nočnou morou každého majiteľa reštaurácie, hotela lebo penziónu je, že vám niekto poničí fasádu graffiti. Nám sa táto hrôza vyhýbala dosť dlho. Nedávno sme však dobré ráno nemali. Pri ceste práce sme tie čmáranice videli už zďaleka. Dve steny vyzerali fakt príšerne. Bolo jasné, že bez odborníkov si s tým neporadíme.

Ako efektívne odstrániť grafiti zo zateplenej fasády a marmolitu

Zasadli sme ihneď k počítaču a hľadali nejakú pomoc. Našli sme upratovaciu firmu Čištění graffiti Bratislava, ktorá nám padla do oka. Vybarli sme si najmä preto, lebo na internete mala skvelé recenzie od veľkých firiem aj súkromníkov, čo nás doslova nakoplo. Zavolali sme im a s pani operátorkou sme dohodli termín, kedy k nám tím ich pracovníkov príde.

V ten deň sa skupina odborníkov dala ihneď do práce. Pracovali rýchlo, ale dôkladne, ke’dže mali všetko po ruke, teda potrebné prostriedky aj špeciálnu techniku. Od nás vlastne ani nič nepotrebovali, takže sme sa mohli venovať hosťom. Boli sme im vďační, že pracujú tak svižne. Nechceli sme totiž, aby hostia videli naše poničené steny.

Najprv graffiti odstránili pomocou špeciálnych prípravkov, až na stenách ostal len celkom slabý tieň farieb. Ten potom pretreli fasádnou farbou, ktorú si nechali vopred namiešať. Potom naniesli ochranný náter AGO, vďaka ktorému máme istotu, že sa graffiti na stene neobjaví. A ak aj áno, vieme, že to nebude žiadny problém, pretože pôjdu ľahko dolu.

Pracovníci firmy tiež zistili, že na stenách penziónu máme prvú pleseň, ešte síce malú, ale o pár mesiacov by sa mohla naozaj rozrásť, čo sme rozhodne nechceli. Požiadali sme ich preto, aby nám pomohli vyriešiť aj tento nemilý problém.

Odstránenie plesne prebieha v niekoľkých krokoch. Najprv je na rade mechanické a chemické čistenie fasády tlakovou vodou s čistiacou chémiou, ktorá udrží fasádu v dobrom stave. Fasáda sa dokonca potom ani nemusí znovu natierať.

Potom je na rade špeciálny chemický nástrek. Nakoniec sa aplikuje protiplesňový náter LSG, ktorý je v boji s plesňami absolútnou jednotkou. Antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj naozaj krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a rastúci vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutie.

Na povrchu chránenom náterom proti plesniam LSG teda nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky vôbec žiadnu šancu. Keď tím A SERVIS-u s prácou skončil, veľmi sa nám uľavilo, pretože po škaredom graffiti a po plesniach nebolo chýru ani slychu. Firma A SERVIS LIPKA vyčistila našu fasádu tak perfektne, že nikto iný by to takto nedokázal.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.