v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fasáda domu je vďaka antigraffiti náteru zase ako nová, antigraffiti je skutočná obrana pred sprejom

Fasáda domu je vďaka antigraffiti náteru zase ako nová, antigraffiti je skutočná obrana pred sprejom 2 nov

Zhruba pred siedmimi rokmi sme si nechali zatepliť náš rodinný dom. Vybrali sme si krásnu farbu fasády, ktorá nás dostala hneď na prvý raz. Bohužiaľ, bývame na okraji mesta, a to sa občas bez posprejovaných stien nezaobíde. Nám sa to dlho vyhýbalo, keďže sa pochabí sprejeri vybláznili na stenách garáží alebo skladov.

Ako bezpečne uchrániť zateplenú fasádu a marmolit pred graffiti v Bratislave

Nedávno nás ale takéto šťastie opustilo. V jednu noc sa zrejme partička sprejerov zamerala práve na našu ulicu. Banda takýchto vandalov tak posprejovala polovicu domov, kde ich práve napadlo. Keď sme išli so ráno poniekoľkí do práce, boli sme doslova zdesení. Na čelných stenách domov svietili nezmyselné čierne čmáranice a slová, čo nedávali zmysel.

Po celý deň som bola rozčúlená a nedokázala som pochopiť, prečo to niekto robí. Prečo ničí majetok cudzí ľudí, keď možno ešte ani nevie, čo poriadna robota znamená. So susedkou sme večer radili, čo si počneme. Ona už medzitým prebehla web a pátrala po nejakom riešení. Našla spoločnosť, ktorá sa zaoberá Odstraňovanie sprejov z fasád, ktorá ponúkala okrem čistenia fasád od graffiti aj iné práce, ako je čistenie podláh, kobercov, okien a podobne.

Do firmy A SERVIS LIPKA som ihneď volala a poprosila ich, aby nás zbavili tých čmáramíc čím skôr. A tak sa aj stalo. Boli sme z nich so susedkou nadšené, lebo pracovali rýchlo, precízne a starostlivo. Okrem toho nám aj kopec vecí vysvetlili. Bolo skrátka vidieť, že sa vo svojej práci vyznajú. Osvetlili nám celý postup a ubezpečili nás, že keď skončia, budú steny domu ako nové.

Bolo to tak. Po graffiti nebolo na stenách ani pamiatky. Postupovali tak, že sa fľaky po spreji graffiti čistením a chémiou maximálne zoslabia. Následne sa pretrú primerane namiešanou fasádnou farbou. Povedali nám, že snaha odstrániť graffiti farbou ihneď nie je správny krok. Mapy onedlho vystúpia znovu a stena vyzerá rovnako škaredo.

No a to hlavné. Špecialisti nám povedali, že keby sme mali fasády ošetrené antigraffiti náterom, bola by táto ich práca oveľa jednoduchšia. Ochranný náter totiž zaistí odstránenie graffiti so stopercentným výsledkom. V prípadoch, keď stena ošetrená nebola, možno úspešnosť odstránenia počítať v intervale zhruba od 60 až do 90 percent.

Rozhodli sme sa teda s manželom – susedka sa pridala – že si necháme celý dom natrieť antigraffiti náterom a hotovo. Mali sme skrátka obavy, že sa niečo podobné môže opakovať už zajtra. Nemali sme ani tú najmenšiu chuť znova riešiť dôsledky hlúposti a vandalstva. Firma je teda adresou skvelých odbornikov a skúsených profesionálov, ktorú vám môžeme jednoznačne a s radosťou odporučiť.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.