v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Ako ochrániť fasádu pred sprejerským útokom a graffiti, aplikujte antigraffiti

Ako ochrániť fasádu pred sprejerským útokom a graffiti, aplikujte antigraffiti 2 nov

Náš bytový dom sa dlho pýšinil farebnými fasádami, ktoré boli dokonale čisté. Lenže v poslednom roku sa nám začali množiť sťažnosti nájomníkov, že treba s fasádou niečo urobiť. Problém bol v tom, že sa na nej začali – zhruba 6 rokov po zateplení – objavovať zvláštne fľaky a škvrny, ktoré sme identifikovali ako pleseň. Navyše bola fasáda posprejovaná graffiti a tagmi.

Odstraňovanie graffiti v Bratislave a po Slovensku si vyžaduje skúsenosti

Keď som si sadol k internetu a hľadal k tomu bližšie informácie, narazil som na webové stánky upratovacej společnosti Odstraňovanie graffiti Bratislava. Tá mala veľmi pekne rozbraté, prečo a ako plesne na stenách a fasádach vlastne vznikjú. Napríklad na všetkých zateplených fasádach vzniká po asi 6 rokoch – na severnej a západnej strane – pleseň v podobe máp a fľakov.

Z diaľky to ale vyzerá to ako nečistoty a usadený prach. No a presne to bol aj náš problém. S nájomníkmi sme sa teda na spoločnom zasadnutí dohodli, že vyberieme spoločné peniaze na opravu, respektíve na kompletné vyčistenie fasády, pretože na úplne nový fasádny náter sme peniaze aktuálne pokope nemali.

Zavolal som teda do firmy a dohovoril si s nimi termín. Už o dva dni stál pred našim domom tím pracovníkov, takže som si spolu všetko obzreli. Zaujímali ich najmä miesta, kde sa pleseň objavuje najviac. Tím odborníkov ma ubezpečil, že sa nemáme čoho obávať, pretože si takouto plesňou celkom rýchlo poradia.

Keď som sa neskôr prizeral, ako pracujú, bolo jasne vidieť, že fasádu nečistia po prvýkrát a majú svoje dlhoročné skúsenosti. Pracovali svižne, s ničím neotáľali, dokonca mi stačili vysvetliť ako postupujú a čo na fasádu aplikujú. Vďaka ich technike a chémii sme mali fasádu dokonale vyčistenú už o pár hodín. Osobne som si myslel, že to potrvá aj celý deň.

Fasádu vyčistili pomocou špeciálne čistiace peny, ktorá sa na fasáde udrží dlho a svojou intenzitou zvyšuje čistiaci účinok. Z fasády odstránili aj vodný kameň, a samozrejme nebezpečnú pleseň. Majú po ruke techniku, ktorá im umožní zbaviť sa plesní a zastaviť ich ďalšie šírenie alebo znovuvytvorenie. Na steny potom aplikujú špeciálnu dezinfekciu plus protiplesňový náter LSG, ktorý má životnosť šesť a viac rokov.

Odstránenie plesní teda prebieha v niekoľkých krokoch. Najprv je na rade mechanické a chemické čistenie fasády tlakovou vodou s čistiacou chémiou, ktorá udrží fasádu v dobrom stave. Fasáda dokonca ostane farebná jednotná, takže sa nemusí obnovovať fasádna výmaľba.

Potom je na rade chemický nástrek, a nakoniec sa aplikuje protiplesňový náter LSG, ktorý je v boji s plesňami absolútnou jednotkou. Keď tím pracovníkov od nás odišiel, nájomníci si vzhľad fasádu pochvaľovali. Dokonca sa nedalo ani poznať, kde predtým plesne a nečistoty vlastne boli. Fasáda nášho domu skrátka žiarila novotou. Raz darmo, spoločnosť A SERVIS LIPKA to sú skúsení profíci, ktorí svojej práci dokonale rozumejú.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.