v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie podláh s nečistotami zatočí. Rýchlo, bezpečne, nekompromisne

Strojové čistenie podláh s nečistotami zatočí. Rýchlo, bezpečne, nekompromisne 2 okt

Naša upratovacia firma sa dnes venuje celému radu upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli venovať strojovému čisteniu podláh. K úspešnému strojovému čistenie podláh používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečí detailné a hĺbkové vyčistenie. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie.

Vinylová podlaha po vyčistení, alebo nová si zaslúži navoskovať, zisk v úžitku preváži náklady

Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý na strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnsoti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm dokáže vyčistiť viacero druhov podláh. Patria k nim najrôrznejšie dlažby, linoleum, marmoleum, plávajúce podlahy, betónové, liate alebo kameninových podláh.

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovou metódou býva dôležité jej povrch ošetriť polymérovým voskom, čiže tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Vďaka nemu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, a tiež získava aj potrebný protišmykový povrch. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby tal vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý druh povrchu sa pritom hodí iný druh vosk, čo však naši odborníci riešia rýchlo a presne.

Na voskovanie podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať rovnako dobre aj dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania konkrétnej podlahy závisí na jej umiestnení a každodennej úrovni namáhania. Naša firma na podlahy aplikuje  prevažne pololeský alebo matný vosk.

Voskovanie je v celom procese naozaj dôležité. Vďaka nemu je podlaha krajšia, lepšie sa udržuje, ale predovšetkým – predĺžuje sa tak jej životnosť. Voskovanie preto odporúčame po strojovom čistení. A sú tu aj ďalšie výhody. Na podlahách nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa podstatne ľahšie udržuje. Vinylová podlaha si po vyčištění a nebo nová zaslouží navoskovat, zisk v užitku převáží náklady. Vosk na vinylovej podlahe mu veľmi pristane a je veľmi užitočný.

Jednou z našich nedávnych zákaziek bolo čistenie podláh v predajni s podlahami. Pretože si vedenie predajne uvedomovalo, že aj podlahy reprezentujú, chceli im vrátiť stratený vzhľad. A tak sa obrátili na nás. Radi sme sa tej úlohy ujali a podlahy komplexne ošetrili. Výsledok ich očividne nadchol, pričom ocenili aj dôležitý fakt, že s udržiavaním podláh nebudú mať dlhé mesiace toľko práce a starostí.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.