v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie podláh? To je skúsenosť odborníka a spoľahlivý výkon stroja

Strojové čistenie podláh? To je skúsenosť odborníka a spoľahlivý výkon stroja 2 okt

Pracujem ako vedúci predajne s podlahami, takže mám na starosti jej každodenný chod. Marketing, objednávky, údržba predajne, systém predaja. Je toho dosť. Nedávno som si lepšie prezrel naše vlastné podlahy a musel som konštatovať, že by uvítali poriadne čistenie. Koniec-koncov predávame podlahy, takže mať čistú a ošetrenú podlahu, je niečo ako vizitka, pozvánka a reklama v jednom. Tak sme si povedali, že ich zveríme do rúk odborníkom.

Po vyčistení a pri novej dlažbe ju naimpregnujte hydrofóbnym polymérom, je to ako zásah do čierneho

Po dlhšom hľadaní sme si napokon vybrali upratovaciu spoločnosť. Táto firma totiž mala na rôznych web stránkach tie najlepšie referencie. Pracovníci, ktorí k nám v dohodnutom čase prišli, boli pohodoví, ústreroví a komunikatívni. Bez dlhých rečí sa hneď  pustili do práce, pričom si našli aj kúsok času vysvetiť nám –  čo, ako a prečo robia.

Musím ešte dodať, či skôr zdôrazniť, že firma nemala problém prísť v takú hodinu, ktorá nám najviac vyhovovala. Potrebovali sme totiž, aby celé čistenie prebehlo vo večerných hodinách, pretože sme pre takúto robotu nechceli predajňu zatvárať. Ale poďme späť k čisteniu. Dozvedeli sme sa teda niekoľko užitočných informácií, o ktoré by som sa rád podelil.

Pracovníci firmy nám tieť vysvetlili, že pre strojové čistenie podláh je dôležité používať naozaj kvalitnú a šetrnú čistiacu chémiu. Ich upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch sa siahne aj po kyslých prípravkoch, ale vtedy ide o čistenie podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách.

Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna.  Na druhej strane ale dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Na čistenie iných druhov znečistenia sa však jej použitie neodporúča. Napríklad pre prírodné alebo kamenné podlahy by takáto kyslá chémia znamenala nevratné poškodenie.

Zároveň nám odporučili, aby sme si nechali hĺbkovo vyčistené podlahy riadne zakonzervovať nanesením tzv. fluatačného náteru, čo je špeciálny priemyselný polymér. V zásade ide o odborné navoskovanie celej podlahy. Týmto spôsobom sa totiž na dlhý čas zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy. Po vyčistení a pri novej dlažbe ju naimpregnujte hydrofóbnym polymérom, je to ako zásah do čierneho. Impregancia dlažby sa Vám kráľovsky odmení.

Na podlahy firma aplikuje prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a sú s ním výborné skúsenosti. Vosk sa do podlahy votrie dva až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt. Používa sa pritom kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD, teda odolný polymér s dobrou životnosťou.

Tento polymér má celý rad výhod. Napríklad na podlahe nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný, podlaha sa lepšie udržuje, a no tiež výrazne predĺži jej životnosť. Musíme potvrdiť, že od tej doby sa nám podlahy udržujú oveľa jednoduchšie. Sú stále pekné a bezpečné. Sme naozaj veľmi radi, že sme ich pomoc využili. Ak teda hľadáte kvalitnú a profesionálnu službu čistenia podláh, vrelo vám firmu A SERVIS LIPKA odporúčame.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.