v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Po čom podlahy túžia? No predsa po strojovom čistení!

Po čom podlahy túžia? No predsa po strojovom čistení! 2 okt

V upratovacej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli venovať téme čistenia podláh. Naša upratovacia firma realizuje overené a spoľahlivé strojové čistenie podláh. K úspešnému čisteniu používame predovšetkým kotúčový stroj, ktorý vždy zabepečí detailné a hĺbkové vyčistenie.

Každý dobrý hospodár si stráži životnosť a nové a čisté podlahy voskuje a impregnuje

Postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle je povrch starostlivo vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami.

Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť. Kotúčový stroj v súčasnosti využívame je jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Po strojovom čistení je dôležité povrch podlahy zakonzervovať voskom. Voskovanie je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka nemu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží. Navyše získa aj potrebný protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru, čo je pe zákazníka kľúčové.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby tak vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý druh podlahy sa pritom hodí iný druh ochranného vosku. Naši odborníci sú však v tomto smere presní a vždy spoľahliví.

Na voskovanie podláh preto používame vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že vaša podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania konkrétnej podlahy závisí z veľkej miery na jej umiestnení a každodennom namáhaní. Na podlahu aplikujeme prevažne pololesklé alebo matné druhy voskov.  Každý dobrý hospodár si stráži životnosť a nové a čisté podlahy voskuje a impregnuje

Zanedbať voskovanie podlahy sa nevyplatí. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú by sa už dá zaobstarať podlaha nová. Aj preto voskovanie podláh odporúčame po strojovom čistení. Výhodou vosku-polyméru je, že na nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha lepšie udržuje.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh vo veľkom hobby centre. Išlo o veľký priestor, takže čistenie podláh zverili do našich rúk. Sme veľmi radi, že boli s našou prácou spokojní v každom smere, takže dnes je hobby centrum našim pravidelným zákazníkom.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.