v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Pre strojovú metódu je čistá a bezpečná podlaha sučasťou jej DNA

Pre strojovú metódu je čistá a bezpečná podlaha sučasťou jej DNA 29 sep

Snáď každý z nás túži po krásne čistej podlahe, o ktorú by sa mohol zároveň čo najmenej starať. Preto sa jej čistením zaoberáme aj v našej upratovacej spoločnosti Umývanie dlažieb do hĺbky. V našej firme čistenie realizujeme pomocou osvedčenej strojovej metódy, pričom používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečuje detailné a hĺbkové vyčistenie.

Upratané a čistá podlaha to je ako terapia, pohoda pokoj chrámu

Postupujeme vždy nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami.

Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh používame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy.

Tento jednokotúčový stroj o hmotnosti 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh. Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovou metódou býva dôležité jej povrch odborne ošetriť polymérovým voskom tzv. fluatačným náterom.

Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný druh vosku. Naši odborní pracovníci si však vďaka skúsenostiam poradia aj s týmto zadaním.

Na voskovanie podláh používame vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej prvotnom ošetrení. Frekvencia voskovania konkrétnej podlahy závisí najmä na jej umiestnení a namáhaní na danom mieste. Na podlahu aplikujeme prevažne vosk pololesklý alebo matný vosk. Tiež treba veľmi jasne zdôrazniť, že akékoľvek zanedbanie voskovania sa nevypláca.

Výhodou vosku-polyméru je, že na podlahách nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a vďaka vosku sa podlaha aj lepšie udržuje. Ďalšou veľkou výhodou naneseného polyméru je, že veľmi výrazne predĺžuje životnosť ošetrenej podlahy.

Jednou z našich nedávných zákaziek bolo čistenie podlahy v sklade veľkého reťazca s oblečením. Od firmy potrebovali flexibilný prístup, pretože čistenie mohlo reálne prebiehať len vo večerných hodinách. My sme však nemali problém prispôsobiť sa. Zamestnanci našej firmy A SERVIS LIPKA sa potom o všetky znečistené podlahy náležite postarali, takže ich komplexne vyčistili k plnej spokojnosti klienta.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.