v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Podlahám viac čistoty a nám menej roboty, to Vám zaistí impregnácia

Podlahám viac čistoty a nám menej roboty, to Vám zaistí impregnácia 29 sep

Naša upratovacia firma ponúka širokú škálu upratovacích služieb, ako napríklad čistenie kobercov a podláh, odstraňovanie plesní a graffiti alebo umývanie okien a výkladov. Dnes by sme sa chceli zamerať viac na čistenie podláh, ktoré rovnako ako čistenie kobercov realizujeme strojovou metódou, aj keď sa postup samozrejme líši.

Voskovanie vinylu, linolea vie výrazne predĺžiť životnosť

K úspešnému strojovému čisteniu podláh používame špeciálny a vysokoúčinný kotúčový stroj, ktorý zabezpečuje ich detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme pritom tak, že podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Vo väčšine prípadov pracujeme so šetrnou zásaditou chémiou. Ak ide o čistenie podláh v priestoroch, kde prebiehali stavebné rekonštrukcie a sú teda znečistené cementom a podobnými materiálmi, musíme siahnuť po kyslej chémii.

Akonáhle je povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz dôkladne umyjeme čistou vodou, aby sa tak neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktorp dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Je navyše veľmi šetrný, takže sa nemusíte obávať, žeby došlo k poškodeniu alebo poškriabaniu podlahy. Po vyčistení podlahy býva dobré zakonzervovať jej povrch vrstvou vosku.

Túto službu ponúkame a odporúčame všetkým našim zákazníkom. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy. Na podlahy aplikujeme prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk na podlahu nanášame dvakrát až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu, a tiež potrebný protišmykový efekt.

Na zakonzervovanie podláh používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD. Ide o veľmi odolný a účinný polymér s dobrou životnosťou. Medzi výhody tohto polyméru napríklad že na podlahách nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa oveľa lepšie udržuje. Okrem toho výrazne predĺžuj aj životnosť podláh.

Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podlahy vinyl a voskovanie, ktorá bola zašpinená krmivom pre psov. Klientka nám hovorila, že ju snažila pravidelne čistiť, ale dané miesto bolo na tom čoraz horšie. Ich pes je vraj osobnosť a večernú konzervu nikdy nežerie z misky.

Takže po nejakom čase bola ich kuchynská podlaha plná škvŕn a fľakov, a to aj napriek tomu, že ju pravidelne čistili. Aj preto pani vyhľadala našu odbornú pomoc. Pre nás však nebolo väčším problémom podlahu kompletne vyčistiť a vrátiť jej tak stratený vzhľad. Teší nás, že sme zase raz mohli pomôcť a veľmi radi to urobíme aj pre vás.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.