v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Iba strojové čistenie podlahám vráti stratený vzhľad a kvality

Iba strojové čistenie podlahám vráti stratený vzhľad a kvality 29 sep

V našej firme ponúkame celý rad odborných služieb a jednou z nich je aj čistenie podláh, ktorému by sme sa chceli dnes viac venovať. Najlepšie bude, ak našu činnosť popíšeme na konkrétnej realizovanej zákazke. Napríklad, nedávno sme pracovali pre školu tanca, kde mali problémy s podlahami. Boli už značne zanedbané, a naviac sa aj šmýkali, čo je najmä počas tance rizikové. Tak sa obrátili na nás a my sme sa o všetko postarali.

Nové a vyčistené podlahy hydrofóbne impregnujte, následné upratovanie pôjde ako po masle

K úspešnému strojovému čisteniu rôznych typov podláh používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečí detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme pritom nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie.

Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento jednokotúčový stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, využívame na kvalitné vyčistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Našim zákazníkom garantujeme, že prácu vykonávajú len dobre preškolení profesionáli, ktorí k svojej práci používajú len kvalitné prípravky a pomôcky. Aj podlahy si totiž zasluhujú náležitú starostlivosť. Bohužiaľ veľa ľudí si ešte stále myslí, že keď je s podlahami menej práce ako s napríklad s kobercami, nepotrebujú pravidelnú a kvalitnú starostlivosť.

Platí totiž, že podlahy o ktoré sa ich majitelia starajú len málo, či ešte menej, začnú čoskoro vyzerať opotrebovane a strácajú svoje pôvodné vlastnosti, vzhľad aj farebnosť. Je tiež potrebné používať len šetrné prípravky, aby sa povrch nepoškodil. To sa samozrejme týka aj strojového čistenia. Bez účinnej a šetrnej chémie sa podlaha poriadne vyčistiť nedá.

Naša firma Hĺbková impregnácia podláh používa zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch siahneme po kyslých prípravkoch, ale len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách. Kyslá chémia je totiž agresívna.

Zákazníkom tiež odporúčame, aby ošetrenú podlahu nechali po každom strojovom čistení zakonzervovať nanesením tzv. fluatácie, teda náterom priemyselného polyméru-vosku. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy.

Aplikujeme prevažne pololesklý vosk, ktorý je v praxi osvedčený a sú s ním výborné skúsenosti. Vosk do podlahy votrieme dva, až trikrát, tak aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt. Strojové čistenie tak dnes predstavuje záruku špičkovej kvality a dlhodobej životnosti ošetrenej podlahy. Budeme veľmi radi, ak si práve túto službu a našu spoločnosť zvolíte aj vy.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.