v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Dlho čistá a dobre chránená podlaha? Linoleum voskujte, dlažby impregnujte

Dlho čistá a dobre chránená podlaha? Linoleum voskujte, dlažby impregnujte 29 sep

V upratovacej firme ponúkame celý rad upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli venovať čisteniu podláh. Naša upratovacia firma v tomto smere realizuje strojové čistenie podláh. Na čistenie používame kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme pritom nasledujúcim spôsobom.

Hĺbkové čistenie dlažby, kameňa a betónových, priemyselných podláh silným strojom

Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento jednokotúčový stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, využívame na hĺbkové čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh. Hĺbkové čistenie dlažby, kameňa a betónových, priemyselných podláh silným strojom, teda strojom kotúčovým je najsilnejšie čistenie, ktoré je teraz technologicky vyvinuté v oblasti upratovania.

Dôležité býva nechať po čistení podlahu zakonzervovať kvalitným voskom. Voskovanie podláh sa pritom hodí na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha anielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, a najmä získa aj potrebný protišmykový povrch. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže výrazne zlepšiť celkový dojem z interiéru.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby tak vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný druh vosk, ale naši odborní pracovníci volia vždy presne a s istotou.

Na voskovanie používame vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania konkrétnej podlahy závisí na jej umiestnení a namáhaní. Na podlahu aplikujeme prevažne pololeský alebo matný druh vosku. Zanedbať voskovanie podlahy sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú je možné kúpiť novú podlahu.

Voskovanie podláh pritom odporúčame po strojovom čistení. Výhodou vosku-polyméru je, že na podlahách nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa oveľa lepšie udržuje. Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podlahy v telocvični  vysokoškolských internátov. Tamojší zamestnanci si už s parketami nevedeli rady, a tak sa obrátili na nás. No a my sa už o všetko postarali. Sme veľmi radi, že boli s našou službou spokojní.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.