v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie podláh? Čistota bez kompromisov a špičková kvalita

Strojové čistenie podláh? Čistota bez kompromisov a špičková kvalita 29 sep

O plávajúce podlahy sa treba starať pravidelne a precízne, napokon, presne tak ako o všetky ostatné druhy podláh alebo aj koberce. Podlahy by sa určite nemali čistiť nekvalitnými chemickými prípravkami, ktoré ich môžu trvale poškodiť, prípadne ich začať drhnúť hrubými kefami s drsnými, či dokonca ostrými štetinami.

Ako vyčistiť kvalitne podlahy do hĺbky, je nutný stroj

Preto v našej spoločnosti  Hĺbkové umývanie podláh čistenie akýchkoľvek podláh realizujeme len pomocou výkonného a spoľahlivého kotúčového stroja, ktorý dokáže podlahu nielen poriadne vyčistiť, ale je i šetrný, takže sa nestane, žeby došlo k jej poškodeniu. Ako teda postupujeme?

Po dôkladnom vyčistení podlahy kotúčovým strojom býva vždy dôležité podlahu odborne ošetriť primeraným polymérovým voskom, čiže naniesť tzv. fluatačný náter. Vďaka nemu vydrží podlaha čistá oveľa dlhšie a nová špina sa na nej usadzuje podstatne menej. Aj preto je potom možné realizovať pravidelné domáce ošetrenie ľahšie a rýchlejšie.

Voskovanie podláh je pritom vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety alebo aj na ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží. Naviac získava potrebný protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka tak dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru. No a krásny interiér patrí k harmonickej atmosfére domova, ale aj pracoviska.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby tak vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk, čo však naši odborníci dokonale ovládajú.

Na voskovanie podláh používame vysokokvalitné matné alebo pololeské vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha vyzerá dobre aj dlho po ošetrení. Frekvencia voskovanie pritom závisí na jej umiestnení a úrovni každodenného namáhania.

Zanedbať voskovanie podlahy sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú je možné kúpiť podlahu novú. Voskovanie podláh preto odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodami vosku-polyméru je, že na podlahách nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa lepšie udržuje.

Ďalším veľkým plus je, že kvalitný vosk výrazne predĺži životnosť ošetrenej podlahy. Naši preverení a skúsení zamestnanci okrem praxe, pravdielne aboslvujú špeciálne školenia a priebežne sa vo svojom obore vzdelavajú. Aj preto sa naši klienti môžu spoľahnúť na kvalitu odvedenej práce, vďaka ktorej sú podlahy ako nové.

Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podláh v obľúbenom obchode s obuvou. Majitelia sa naprv snažili podlahu vyčistiť sami, ale pretože s výsledkom neboli spokojní, obrátili sa na nás. Veľmi radi sme sa tejto práce ujali a vďaka strojovej metóde sú dnes podlahy v poriadku.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.