v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

S protiplesňovým náterom udržíte v čistote akúkoľvek fasádu

S protiplesňovým náterom udržíte v čistote akúkoľvek fasádu 28 sep

Pracujem v malom kníhkupectve, kde sa špecializujeme na školské učebnice, pracovné zošity a odbornú literatúru. Po pravde, záujem o naše služby neustále rastie, čo nás teší. Aj preto sme sa už dlho odhodlávali k tomu, že necháme vymaľovať fasádu, keďže kniha, kultúra a zákazník majú byť na jednej lodi.  Odkladalo sa, odkladalo, ale keď sa na fasáde ukázala urobila pleseň, bolo takmer neskoro. Najprv sa musel fasáda poriadne vyčistiť.

Základné zásady ako odstrániť pleseň z interiéru, začnite kvalitnou dezinfecou

Bolo nám však jasné, že mi to sami nezvládneme. A tak sme hľadali niekoho, kto by sa o to postaral, nejakú dobrú, skúsenú a kvalitnú firmu. Keďže sme žiadnu nepoznali, hľadali sme na internete podľa tém – fasáda a čierna pleseň. Narazili sme na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, ktorá mala výborné referencie. A tak sme dohovorili s nimi. Nielenže sa o všetko odborne postarali, ale počas plnenia zákazky sme dozvedeli aj to, ako pleseň vzniká.

Ak sú fasáda, či stena zateplené, objavia sa – zhruba po šiestich rokoch – na severných a západných stranách budovy mapy čiernych plesní, ktoré vyzerajú ako nečistoty alebo usadený prach. No a po desiatich rokoch sa pleseň ukáže takmer všade. Aj preto by mala byť každá zateplená budova proti plesniam preventívne ošetrená a dlhodobo chránená.

Riešením je protiplesňový náter LSG, ktorý prináša aj spoločnosť A SERVIS LIPKA. Aktuálne ide o najlepšie riešenie, ktoré dnes trh ponúka. Náter uzavrie fasádu tak, že vlhkosť, spady, organické usadeniny a plesne, nebudú mať možnosť do fasády preniknúť. Zároveň platí, že vnútorná vlhkosť zo stien unikne ľahko.

Náter má totiž vlastnosti difúzneho odporu, takže molekuly vodnej pary môžu bez problémov unikať, ale molekuly vody do  fasády nevstúpia. Náter LSG je pritom ľahko aplikovateľný na rôzne materiály, teda vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, silikátové farby, betóny, keramické obklady a pod.

Protiplesňový náter LSG možno aplikovať vo vnútorných i vonkajších priestoroch, čo je jeho ďalšou prednosťou. Fungovanie LSG náteru je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už aj krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak bunku roztrhne.

K našej úspešnej zákazke treba snáď dodať, že firma Likvidácia plesne ponúka aj celý rad ďalších služieb. Čistenie kobercov, podláh, odstránenie starého a nanesenie nového vosku, či strojové čistenie čalúnenia. Realizuje tiež denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem. Umýva a leští okná, výklady i presklené plochy, a to aj vo výškach.

Ak si teda – ako v našom prípade – zvolíte odborné služby A SERVIS LIPKA, môžete počítať s profesionálnymi a vysokokvalitnými službami, ktoré vás v žiadnom smere nesklamú. Napokon v tejto firme bol a je klient vždy na prvom mieste.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.