v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

S antigraffiti náterom AGO nemajú graffiti a sprejeri žiadnu šancu

S antigraffiti náterom AGO nemajú graffiti a sprejeri žiadnu šancu 28 sep

Na okraji okresného mesta máme už niekoľko rokov advokátsku kanceláriu, kde sa venujeme rôznym kauzám a našim klientom. Našim cieľom vždy bolo, aby právo nebolo pascou alebo prekážkou, ale aby dokázalo primerane pomáhať. Bohužiaľ, nie vždy sme odmeňovaní tak, ako sa patrí. Nedávno sme preto riešili nepríjemnosť, ktorá nás dosť zaskočila. Aj keď pravda, nešlo o nič dramatické a týkalo sa to len našej fasády.

Pokiaľ odstránite čerstvé graffity hneď, zákrok sa podarí a ušetríte financie

Cez noc sa nám na stenách objavili graffiti a vulgárnosti. Zmysel tejto „práce“ nám unikal, ale   fasáda bola poriadne poznačená. Museli sme teda okamžite konať, pretože sme si nemohli tento typ „reklamy“ dovoliť. nechať nejaké vulgárne nápisy na fasáde. Bolo nám teda všetkým jasné, že do odstránenia tejto primitívnej pomsty treba niečo zainvestovať.

Na internete sme preto hľadali firmy, ktoré majú s niečím takým skúsenosti. Našli sme ich niekoľko z nich, ale vybrali si len jednu – Odstraňovanie grafitov Bratislava. Prečo? Nielenže mali mnoho pozitívnych recenzií, ale po ich prečítaní nám bolo jasné, že ide o medzinárodne skúsených a odborne zdatných profíkov, ktorí nám s fasádou pomôžu. Zavolali sme teda a už o dva dni zastavilo pred našou kanceláriou auto s tímom pracovníkov A SERVIS-u.

Ako nám povedali, je škoda, že sme nemali steny natreté antigraffiti náterom, pretože by to bola hračka, takto bude práca zložitejšia. Úspešnosť odstránenia bez antináteru sa pohybuje okolo 60 až 90 percent. Po odstránení spreja tak ostáva na niektorých miestach tieň, ktorý sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. U fasád a štruktúrovaných omietok je teda potrebné počítať aj s tým, že po odstránení graffiti z neošetrených povrchov sa môže čiastočne odstrániť i farba, resp. časť fasády.

V našom prípade sa teda postupovalo tak, že graffiti na fasáde pracovníci A SERVIS-u vyčistili až do podoby akéhosi tieňa. Ten potom starostlivo pretreli primerane namiešanou fasádnou farbou. Pochopiteľne, že fasádu sme si okamžite nechali natrieť antigraffiti AGO náterom, ktorý zabezpečí ich stopercentú ochranu. Ak by sa graffiti po čase znovu objavili, pôjdu ľahko odstrániť a an ploche neostanú po nich žiadne, ani len minimálne stopy.

A ešte čosi. Počet vrstiev antigraffit náteru závisí od štruktúry ošetrovaného povrchu. Pri hladkých plochách sa obvykle nanášajú tri vrstvy. Ak ale ide o štruktúrované a pórovité povrcy, býva nutné naniesť 6 až 12 vrstiev. Náter sa dá pritom aplikovať takmer na všetky typy materiálov, teda okrem skla, leštených kovov a priehľadného polykarbonátu.

Takže vďaka odbornej pomoci upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA sa naša advokátska kancelária graffiti nielen zbavila, ale dnes je pre nás tento problém nepodstatný. Ak aj vy riešite niečo podobné, či myslíte na rozumnú prevenciu, oslovte s dôverou práve túto spoločnosť a podobné starosti budete môcť obratom hodiť za hlavu.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.