v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fasádu poničenú graffiti vyčistila zohratá partia odborníkov

Fasádu poničenú graffiti vyčistila zohratá partia odborníkov 28 sep

Pred nejakým časom sprejeri takmer poničili fasádu našej materskej školy. Čmáranice bez významu a zmyslu prekryli poriadny kus steny. Sprejom. Nebol v tom žiadny nápad, žiadny vtip, žiadna myšlienka. Išlo len o snahu dokázať si, že „sme práve tu a práve teraz…“ Hľadala som teda na webe na upratovaciu firmu, ktorá sa v čistení fasád dokonale vyzná.

Nejedná sa o umelcov, ale zločincov, ktorí ničia cudzie fasády

Pred nejakým časom sprejeri takmer poničili fasádu našej materskej školy. Čmáranice bez významu a zmyslu prekryli poriadny kus steny. sprejom. Nebol v tom žiadny nápad, žiadny vtip, žiadna myšlienka. Išlo len o snahu dokázať si, že „sme práve tu a práve teraz…“ Hľadala som teda na webe na upratovaciu firmu, ktorá sa v čistení fasád dokonale vyzná.

Nakoniec som zavolala som do firmy Likvidácia graffitov z fasády, ktorá mala na internete veľa pozitívnych recenzií, a to od súkromníkov, ale aj veľkých firiem. Pani operátorka bola veľmi milá a objednala pre nás tím pracovníkov, ktorí prišli ku nám už o tri dni.

Najprv si fasádu škôlky prezreli. Zistili, že si okrem odstránenia graffiti by bolo treba fasádu vyčisiť aj od rôznych nánosnov a ďalších nečistôt. Samozrejme, že sme veľmi radi súhlasili, pretože keď už sa niečo robí, nech sa to robí poriadne. Väčšinu graffiti odstránili pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov. Poslednú, tenučkú vrstvu sprejovej farby potom zatreli fasdáou farbou, takže na ploche už nič nepresvitalo.

Potom ešte múry natreli antigraffitovým náterom, čo je mimoriadne účinná ochrana proti novým pokusom sprejerov. Na fasáde vznikne ochranný filter, ktorý zabráni hĺbkovému usadeniu farieb do omietky. Takže, ak sa na ňom aj nové graffiti objavia, dajú sa zlikvidovať bez problému. Tento náter – označovaný menom AGO – fasádu navyše zafixuje, takže pri odstraňovaní graffiti sa nezmení jej farba ani štruktúra.

Potom si zamestnanci firmy hravo poradili aj s ďalšími nečistotami na fasáde našej škôlky. Na niektorých miestach totiž začali rásť plesne a machy. Čistenie fasády prebiehalo pomocou tlakového stroja a aktívnej čistiace zložky Unisan. S jej pomocou očistili celú plochu od prírodných výkvetov, machov a rias. Táto účinná chémia dôkladne vyčistí každý typ fasádu a odstráni z nej všetko, čo tam nemá čo hľadať.

Na koniec naniesli aj vrstvu ochranného náteru Bellinzona, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Ten zamedzí, že sa na fasáde budú tvoriť nové machy alebo riasy. Náter má životnosť 4 až 6 rokov, čo nás príjemne prekvapilo. Je naozaj skvelé vedieť, že podobné problémy nebudeme musieť riešiť o mesiac, či pol roka.

Sme vážne radi, že sme si firmu A SERVIS objednali. Nepatrí síce medzi najlacnejšie, ale plusom je, že vám garantuje vysokú profesionalitu a precíznosť. Taká firma sa naozaj nehľadá ľahko. A SERVIS LIPKA nás teda odborne a rýchlo zbavila nielen graffiti, ale aj ďalších nečistôt, takže dnes máme fasádu zase ako novú.

Fakt sa nedá na našej fasáde nájsť miesto, kde ešte pred časom svietila odporná farba spreja alebo dajaké plesne, či nečistoty. Výborné tiež je, že keby sa znovu objavil nejaký podobný problém, vieme na koho sa môžeme s dôverou znovu obrátiť. Aj preto vám odborné a spoľahlivé služby tejto upratovacej spoločnosti veľmi radi odporúčame.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.