v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nedarí se vám vyčistiť fasádu? Oslovte odborníkov

Nedarí se vám vyčistiť fasádu? Oslovte odborníkov 28 sep

Som správkyňou nášho paneláku a nedávno som sa musela postarať aj o čistotu našej fasády. Pretože bola nielen špinavá, ale na istých miestach rástla aj pleseň. Pochopiteľne museli sme sa jej zbaviť, keďže by zamorila aj ďalšie plochy a poničila murivo do hĺbky. A keďže som nemala jasnú predstavu ako na to, rozhodla som sa pre pomoc na webe.

Pri vzniku plesne a grafftitového sperejerského útoku ich ihneď odstráňte ušetríte si čas aj financie

A tak som si sadla k internetu a začala pátrať po nejakom odbornom riešení. V prvom rade som zistila, plesne nás môžu prekvapiť celkom nečakane, keďže pre svoj vznik a život toho veľa nepotrebujú. Plesne sa totiž často tvoria hlavne na zateplených fasádach. Problém spočíva v tom, že na izolačnom polystyréne, nosnej mriežke a lepidle, leží ešte jemne štruktúrovaná omietka s hrúbkou asi  2,5 milimetra.

Platí pritom fakt, že na severnej, ale aj západnej strane budovy býva slnka menej. Okolitá vlhkosť vytvorená na týchto stranách fasády sa nemôže prirodzene vsakovať o hĺbky, keďže vrstvy zateplenia a tenká omietka jej v tom bránia. Inak je to pri klasických murivách, kde je omietka s hrúbkou 2 až 3 centimetre. Pod ňou je totiž porézny materiál – tvárnice, tehly alebo siporex – ktorý vie vlhkosť nasať a potom ju postupne vydýchať. Jemne štruktúrovaná omietka zateplenia to nevie, takže je stále vlhká a po čase sa objavia plesne.

Našťastie o našu fasádu a jej kvalitu sa o postarala profesionálna upratovacia firma Likvidácia graffiti a plesní Bratislava, ktorú som si našla na webe. Pracovali naozaj skvele, odborne a steny nášho paneláku doslova oživili. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia aplikovali na fasádu protiplesňový náter LSG, ktorý bude po dlhé roky komplexne chrániť každý centimeter muriva proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek alebo rias.

Po zaschnutí náter LSG totiž vytvorí ľahko umývateľný, transparentný a difúzne otvorený film, ktorý je odolný aj proti poveternostným vplyvom alebo UV žiareniu. LSG sa pritom dá nanášať aj v interiéroch a dokonale priľne na rôzne typy materiálov. Takže nie je problém nanášať ho na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné alebo silikátové farby, betón, keramické obklady a podobné materiály.

Okrem toho, že firma A SERVIS LIPKA odvádza skvelú prácu pri ošetrovaní fasád a stien, ponúka svojim klientom aj celý rad ďalších odborných služieb. Patrí k nim čistenie kobercov, podláh, odstránenie starého vosku z podlahy a nanesenie novej ochrannej polymérovej vrstvy, strojové čistenie čalúnenia. Taktiež realizuje denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem.

A SERVIS vykonáva aj čistenie, leštenie a umývanie okien, výkladov a presklených plôch, pričom mnohé tieto práce robí aj vo výškach. Po dohode s klientom čistí žalúzie, lamely, rolety a markízy. Ako vidno, firma A SERVIS LIPKA má pre svojich zákazníkov široké portfólio služieb a činnosti, takže si stačí len vybrať a tešiť sa na skvelý výsledok.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.