v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Aj vaša fasáda musí byť chránená pred plesňami a baktériami

Aj vaša fasáda musí byť chránená pred plesňami a baktériami 28 sep

Udržiavať a čistiť fasády tak, aby nielen dobre vyzerali, ale aby aj dlho vydržali, nie je nič jednoduché. Dať steny alebo fasády do poriadku bez primeraných skúseností, odbornosti a požadovanej technológie je viac-menej nemožné. Aj preto je lepšie, ak túto činnosť zveríme do rúk odborníkov. Hovoríme to z vlastnej skúsenosti, keďže fasáda nášho aeroklubu vyzerala viac ako unavene, dokonca sme mohli nájsť aj prvé plesne.

Čo skutočne funguje proti plesni a jej novotvorbe

Takže bolo potrebné konať, lebo fasáda takto ostať nemohla. Mrzuté bolo, že náš upratovací personál s tým v podstate nepomohol. Plesne sú skrátka príliš odolný a tvrdý súper. Dohodli sme teda, že oslovíme dajakú odbornú spoločnosť, aby sa o steny nášho aeroklubu postarali. A poviem vám, tento tip nám vyšiel na sto percent, keďže firma Protiplesňové nátery Bratislava pre nás odviedli naozaj vynikajúcu prácu a o všetko sa s prehľadom postarali.

Firma naše fasády perfektne vyčistila a ošetrila revolučným protiplesňovým náterom, ktorý bude steny chrániť po dlhý čas. Tento špeciálny náter LSG funguje na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj krátky kontakt bunkovej steny, napr. plesne s povrchom ošetreným LSG náterom spôsobuje zmenu v koncentráci iónov. Postupne rastúci vnútrobunkový tlak potom spôsobí, že sa bunka fatálne roztrhne.

Na povrchu dokonale chránenom protiplesňovým náterom LSG sa nemôžu plesne, baktérie, huby, či kvasinky ani len vytvoriť, nieto ešte trvalo udržať. Veľmi dôležitým je tiež fakt, že pre bunky vyšších organizmov, teda pre človeka alebo domáce zvieratá, je tento výnimočný náter po každej stránke bezpečný.

Okrem týchto plusov poteší aj skutočnosť, že životnosť protiplesňového náteru sa podľa miestnych klimatických podmienok pohybuje od 4 do 6 rokov. Platí tiež, že v obmedzenej miere dokáže náter LSG primerane pracovať až v limite desiatich rokov. Takže, ak vašu fasádu trápia plesne alebo huby, býva odborná aplikácia tohoto náteru to pravé.

S veľkou dávkou uspokojenia môžeme dnes povedať, že múry nášho aeroklubu sú odvtedy v dokonalom poriadku. Zároveň priznávame, že keď sme zistili ako ľahko môžu plesene na vznikať, rozhodli sme sa pre náter LSG aj v interiéroch budovy. Je predsa oveľa výhodnejšie uvažovať preventívne, ako investovať nemalé peniaze do remeselných opráv fasády alebo vnútornej omietky. Nehovoriac o zdravotnom hľadisku plesní v priestore.

Takto máme trvalú a odborníkmi realizovanú istotu, že steny budovy nášho aeroklubu budú po celé roky naozaj čisté a ochránené. Profesionálne služby spoločnosti A SERVIS LIPKA vám teda s veľkou radosťou a dôverou v konečný výsledok odporúčame. Verte, že budete spokojní práve tak ako my a členovia nášho aeroklubu.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.