v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Pleseň na fasáde je riziko! Pomohol nám účinný náter a ruky profesionálov

Pleseň na fasáde je riziko! Pomohol nám účinný náter a ruky profesionálov 28 sep

Na okraji mesta sídli moja firma s asi 200 zamestnancami. Nedávno sa na stene jednej z budov začala objavovať pleseň. Keďže mi záleží na tom, aby sa moji zamestnanci cítili v práci príjemne a boli aj v bezpečí, je mojou povinnosťou postarať sa o to, aby pracovali v zdravom prostredí. S plesňou na fasáde to však veľmi nepôjde.

Ako riešiť problém čiernej plesne na severnej strane zateplnej fasády

Nesnažil som sa teda plesne odstrániť svojpomocou, ale obratom som zavolal firmu Čistenie kazetových fasád Bratislava. Dostal som na ne kontakt od priateľa, ktorému práve táto firma pravidelne čistí podlahy vo firme. Samozrejme, že som si prešiel ich profil na internete a zistil dajké detaily. Chcel som mať istotu, že najímam skúsenú firmu, a nie dajakých podvodníkov.

Na internete som našiel aj veľa pozitívnych recenzií, čo ma finálne presvedčilo o tom, aby som zveril steny do ich rúk. Keď som im zavolal, tak mi operátorka dala na výber hneď z niekoľkých termínov, ktoré by nám mohli najviac vyhovovať. To ma naozaj milo prekvapilo. Páčilo sa mi, že nemajú nejaké fixné dni a hodiny, kedy sa venujú likvidácii plesní, ale že sú denne otvorení komunikácii a kompromisom.

O pár dni som tak čakal tím pracovníkov A SERVIS-u. Najprv si všetko podrobne prezreli a potvrdili mi, že sa skutočne ide o plesne, resp. fľaky a mapy zapríčinené smogom. Dali sa teda ihneď do práce, aby boli čo najskôr so všetkým hotoví. Pracovali pritom ale veľmi  svedomito a pozorne, takže nevynechali ani jeden kúsok fasády.

Ich postup je v zásade jednoduchý. Najskôr začnú mechanickým a chemickým čistením fasády tlakovou vodou spojenou s čistiacou chémiou, ktorá udrží fasádu v dobrom stave. Fasáda dokonca ostane aj farebne jednotná, čiže nie je treba obnovovať pôvodnú výmaľbu.

Potom je na rade chemický nástrek a nakoniec sa aplikuje protiplesňový náter LSG. Pre bunky vyšších organizmov je tento náter 100 % bezpečný. Nejde pritom sa o žiadnu agresívnu a nebezpečnú chémiu, ktorá by mohla uškodiť. Životnosť náteru sa pohybuje v závislosti od klimatických podmienok od 4 do 6 rokov. V obmedzenej miere ale pomáha 10 rokov.

Zamestnanci firmy mi vysvetlili, že antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a rastúci vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutie.

Môžem teda s uspokojním konštatovať, že upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA nám v každom ohľade maximálne pomohla a plesní z fasády nás na dlhé roky zbavila. Aj preto som sa rozhodol napísať túto krátku recenziu a vyzdvihnúť najmä ich profesionalitu, bezproblémovú komunikáciu a vynikajúci výsledok odbornej práce.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.