v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Vďaka náteru LSG bude aj vaša fasáda chránená pred rizikom plesní

Vďaka náteru LSG bude aj vaša fasáda chránená pred rizikom plesní 27 sep

Pred niekoľkými mesiacmi sa na fasáde nášho obchodu ukázala nepekná pleseň. Bola to akási posledná kvapka. Už dlho sa nám totiž vzhľad fasády nepáči. Bola očividne špinavá, fľakatá a akási zašednutá. Čistenie sme teda odkladali tak dlho, až to dopadlo práve takto. Žiaľ, pleseň je nielen nevzhľadná, ale ohrozuje i naše zdravie. Nehovoriac o tom, že u nás máme denne nových zákazníkov, medzi ktorými sú aj deti.

Tento náter sa používa aj ako kvalitná antigraffitová ochrana

A tak sme sa s kolegom rozhodli, že to vyriešime. Priznávam, snaha bola veľká a mali sme aj kopec rôznej chémie, ale neuspeli sme. Všetky čistiace prostriedky, ktoré sme vyskúšali boli proste vyhodené peniaze. Pravda, s niečim podobným sme nemali žiadne skúsenosti. Pýtali sme sa teda známych, rodiny a hľadali na internete, čo na plesne vlastne platí.

Najvaic toho bolo na webe. Vedeli ste, že na všetkých zateplených fasádach sa asi po 6 rokoch objavujú na severných a západných stranách mapy čiernych plesní, ktoré vyzerajú ako nečistoty a usadený prach? To nás celkom šokovalo, lebo aj naša fasáda bola zateplená. A vraj po desiatich rokoch sa pleseň ukáže prakticky každému.  Ako sa hovorí, každá minca má dve strany. Na internete sme našli aj riešenie, ktorým bola upratovaciu firma A SERVIS LIPKA.

Pri svojom mene mali samé dobré referencie, takže sme si povedali, že nebudeme hľadať nikoho ďalšieho a necháme si pleseň odstrániť práve od nich. Bola som rada, že nám ponúkli termín skraja týždňa, takže sme na nemuseli ani dlho čakať. Keď sa tím odborníkov u nás objavil, pustili sa hneď do práce.

Najprv naniesli na plesene dezinfekčný prostriedok a potom protiplesňový náter LSG. Ten sa dá aplikovať na rôzne povrchy, napr. drevo, OSB dosky, keramické obklady a podobne, takže je skutočne veľkým pomocníkom. Nanáša sa aj vo vnútorných priestoroch, čo je jeho ďalšia  vynikajúca vlastnosť. Skrátka, prevencia ako z učebnice.

Samozrejme, že LSG náter sme nechali aplikovať aj v priestore nášho obchodu. Chceli sme mať skrátka istotu, že to do budúcnosti nás plesne neprekvapia. Nakoniec, kto by sa s nimi chcel unavovať rok, čo rok, nie? Navyše plesne sú značným zdravotným rizikom, takže sme takto ochránili nielen zdravie našich zamestnancov, ale aj všetkých zákazníkov.

Verte mi, že je vždy lepšie, ak človek hľadí dopredu a o takéto veci sa postará radšej už dnes. Vďaka odbornej firme Antigraffity nátery Bratislava a jej protiplesňovému náteru LSG máme teraz istotu, že s našimi stenami aj fasádou bude po dlhý čas všetko v poriadku.  S výsledkom sme naozaj maximálne spokojní a služby týchto profesionálov môžeme jedine doporučiť. Napokon, ich web stránky vám povedia ešte viac, hmm?

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.