v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Potrebujte vyčistiť fasádu a neviete ako na to

Potrebujte vyčistiť fasádu a neviete ako na to 27 sep

Pracujem v požičovni oblekov a nedávno sme sa na vedení dohodli, že naša fasáda si zaslúži naozaj poriadnu „očistnú kúru“. Už z diaľky bolo totiž vidno, že je zanesená, šedivá, plná prachu, rôznych nečistôt, a dokonca aj začínajúcich plesní. Takže žiadna sláva. Pravda, skúsili sme s tým poradiť, ale bežné veci z drogérie boli vynaložené peniaze bez výsledku.

Kto Vám v Bratislave vyčistí fasádu od nečistôt, plesní a graffiti

Napokon mi to nedalo a začala som pátrať na webe po firme, ktorá má takéto činnosti v popise práce. Okrem toho som však bola zvedavá, odkiaľ sa plesne na našej fasáde vlastne vzali. A našla som celkom zaujímavé informácie. Pleseň sa tvoria hlavne na zateplených fasádach a problém spočíva v tom, že na izolačnom polystyréne, nosnej mriežke a lepidle leží aj jemne štruktúrovaná omietka s hrúbkou asi 2,5 milimetra.

Keďže na severnej, či západnej strane svieti slnko menej, vzniká tu viac vlhkosti. Tá potom nedokáže prejsť cez spomenuté prvky zateplenia a vsakovať do tela muriva tak, ako je to pri klasických omietkach. Tie mávaju hrubku 2 až 3 centimetre a pod nimi leží stavebná konštrukcia, napr. tvárnice, tehly, siporex.

Takýto materiál vie vlhkosť postupne nasať a potom ju v priaznivých podmienkach vydýchať. Stačí mu na to teplo, vietor, mráz a pod.  Aj je teda spomenutá štruktúrovaná omietka na zateplení stále vlhká, zákonite sa objavia plesne.

Našťastie v našom prípade sa o všetko postarala upratovacia firma Odstránenie graffiti Bratislava, ktorú sme si zvolili podľa ohlasov, hodnotení a odporúčaní množstva klient na webe. Firma totiž úspešne pracuje v Česku, na Slovensku, v Nemecku aj v Rakúsku a jej kvality tak majú medzinárodne oceňovaný charakter. Ako teda postupovali.

Po základnom odstránení všetkých nečistôt a biotického napadnutia z našej fasády naniesli na plochu protiplesňový náter LSG, ktorý dokáže steny a murivo chrániť dlhý čas a komplexne. Vďaka jeho pôsobeniu sa na impregnovanom mieste celé roky neopakuje výskyt agresívnych plesní, baktérií, húb, kvasiniek alebo rias.

Náter LSG po celkovom zaschnutí vytvorí na fasáde umývateľný, priehľadný a difúzne otvorený povrch odolný poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. Murivo sa tak môže zbaviť vnútornej vlhkosti, no okolité vzdušné pary už do fasády nepustí. LSG sa dá pritom dobre aplikovať na rôzne povrchy. Problém mu nerobia vápenno-cementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, či silikátové farby, betón, keramické obklady a pod.

Vďaka odborným službám A SERVIS LIPKA a protiplesňovému náteru LSG máme z našej čistej a hĺbokovo ošetrenej fasády zase radosť. A keď vám môžeme doporučiť, nesnažte sa fasádu čistiť sami, ale nechajte do radšej na profesionálov. Výsledok stojí za to!

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.