v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie fasád treba prenechať profesionálom.

Čistenie fasád treba prenechať profesionálom. 27 sep

S ťažkými alebo náročnými upratovacími prácami sa takmer vždy oplatí obrátiť sa na špecialistov. V prvom rade ide o odborné upratovacie firmy. Pred istým časom sme mali podobný problém, aj u nás. Išlo o fasádu našej zmrzlinárne. Fakticky vyzerala dosť zanedbane. Ale vrcholom všetkého bol fakt, že na niekoľkých miestach sa objavila pleseň.

Odstránenie čierných plesní a nečistôt v Bratislave

A keďže denne pracujeme s potravinami museli sme sa tých plesní zbaviť. Pustili sme sa preto do hľadania odborníkov, ktorí by nám s tým pomohli. Pri listovaní webu sa nám otvorili oči aj pokiaľ ide o vznik plesní. Platí totiž, že takmer na všetkých zateplených fasádach sa asi po šiestich rokoch objavujú na severných a západných stranách mapy čiernych plesní, ktoré však vyzerajú ako nečistoty alebo usadený prach.

Pre riešenie tohoto problému sme si vybrali spoločnosť A SERVIS LIPKA. Firma má na webe veľa kladných ohlasov, pracuje v celej strednej Európe a má za sebou tridsať rokov praxe. Okrem odstraňovania plesní sa ale venuje aj moderným formám prevencie, čo sme rovnako potrebovali. Kľúčom k účinnej a dlhodobnej prevencii je v tejto skúsenej spoločnosti unikátny protiplesňový náter LSG.

A ako to celé funguje? Antimikrobiálne pôsobenie tohoto náteru je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už aj celkom krátky kontakt bunkovej steny s takto ošetreným povrchom spôsobuje lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a rastúci vnútrobunkový tlak nakoniec stenu bunky roztrhne.

Na povrchu steny alebo fasády chránenom náterom LSG tak nemajú agresívne plesne, baktérie, huby ani kvasinky možnosť prežitia. Veľmi dôležité však je, že pre bunky vyšších organizmov – teda človeka a zvierat – ostáva tento prípravok absolútne bezpečný.

Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG formu ľahko udržiavateľného, odolného a transparentného filmu, ktorý spoľahlivo funguje dlhý čas. Prípravky LSG pritom neobsahujú žiadne toxické látky, prchavé polutanty, organické rozpúšťadlá, kovy alebo nanočastice. Ich efektivita je po zaschnutí okamžitá.

Skvelé pre nás bolo, že firma Čištění fasád Bratislava ponúka aj celý rad ďalších služieb. Patrí k nim čistenie kobercov aj podláh, resp. strojové čistenie čalúnenia. Klient si môže vybrať denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, či firiem. Spoločnosť realizuje aj čistenie a umývanie okien, výkladov alebo presklených plôch, a to aj vo výškach.

Samozrejme, že zákazku splnila firma A SERVIS LIPKA na výbornú, takže sme boli v našej zmrzlinárni viac ako spokojní. No spolu s odborným čistením fasád a odstraňovaním plesní sme si nechali precízne umyť a vyleštiť aj všetky okná. Koniec-koncov, isté práce by sa mali radšejvzveriť do rúk skutočných profesionálov.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.