v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fasáda ako nová aj po niekoľkých rokoch

Fasáda ako nová aj po niekoľkých rokoch 27 sep

Rád sa s vami podelím o skvelú skúsenosť s jednou upratovaciu firmou, ktorej služby sme pred časom využili. Spoločnosť Ochrana fasád proti grafitom ponúka svojim zákazníkom celý rad upratovacích služieb. Patrí k nim čistenie kobercov, podláh, odstránenie starého vosku z podlahy a nanesenie novej ochrannej polymérovej vrstvy, strojové čistenie čalúnenia. Realizujú tiež denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií, či firiem.

Náter proti plesniam a grafitom funguje v Bratislave spoľahlivo

Spoločnosť vykonáva aj odborné čistenie, leštenie a umývanie okien, výkladov, či  presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode so zákaznikom čistí žalúzie, lamely, rolety, alebo markízy. Odstraňuje tiež nedovolené polepy, reklamné polepy, ochranné fólie, samolepky, banery zo všetkých presklených plôch. Skrátka a dobre. Komplexné, moderné služby určené firmám, úradom aj domácnostiam.

Pre náš second hand realizovali čistenie fasády a odstraňovanie plesní. Keď si na to spomeniem, musím uznať, že vtedy naša fasáda vyzerala vážne zle. Nielen preto, že už bola očividne špinavá, ale na mnohých miestach sa začala objavovať aj pleseň. Vlasnými silami sme s s tým ale poradiť nedokázali. Kadejaké špeciálne prostriedky z drogérie nám boli celkom nanič, keďže išlo o zbytočne vyhodené peniaze.

A tak sme sa obrátili na profesionálnu upratovaciu spoločnosť A SERVIS LIPKA. Našli sme ju v podstae celkom cielen, a to na internete v rubrike o plesniach a ich sanácii. Predtým sme si však prešli viacero diskusií, aby sme si podľa referencií a odporúčaní vybrali tých najlepších. Urobili sme ozaj skvelý ťah, lebo firma sa o našu fasádu postarala skutočne odborným spôbom, pričom sme sa dozvedeli o plesniach a ich svete veľa nového.

Napríklad to, že pri problém tvorby plesní na zateplených fasádach ide o to, že na izolačnom polystyréne, nosnej mriežke a lepidle leží ešte jemne štruktúrovaná omietka s hrúbkou asi 2,5 milimetra. No a práve tá predstavuje jeden z hlavných problémov. Platí totiž, že na severnej aj západnej strane budov svieti slnko podstatne menej. Tvorí sa tu teda viac vlhkosti.

Na a práve táto vlhkosť sa nemôže kvôli zatepľovacej omietke prirodzene vsakovať do hĺbky muriva. Pri klasických omietkach, ktorá majú hrúbku okolo 2 až 3 centimetrov sú totiž stavebné prvky ako napr. tvárnice, tehly, siporex a iné. Tento porézny materiál vie všetku vlhkosť postupne nasať a potom ju v priaznivých podmienkach „vydýchať.“ V prípade, že je táto jemne štruktúrovaná omietka stále vlhká, zákonite vznikajú aj  plesne.

Keďže sme ale fasádu nášho second handu zverili do rúk skutočných profíkov, všetky starosti s nečistotami aj plesňami boli o pár hodín preč. Dnes naše steny dokonale chráni jedinečný protiplesňový náter LSG ako aj istota, že keby bolo zase zle, oslovíme spločnosť A SERVIS LIPKA a tá sa o zdravie a vzhľad našich stien odborne, rýchlo a naozaj kvalitne postará.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.