v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie fasád nemusí byť zdĺhavé a náročné

Čistenie fasád nemusí byť zdĺhavé a náročné 27 sep

Nemusíme sa asi presviedčať, že čistenie fasády nie je jednoduchá úloha. Aj tu platí staré dobré pravidlo, že odborné riešenie je to správne riešenie. Ak sa o takúto prácu pokúsite vlastnými silami, nemusí dopadnúť dobre. Aj preto je lepšie, ak sa človek spoľahne na špecialistov. Pre nás to boli odborníci zo spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Graffiti z fasády odstránite ihneď a nečistoty tiež pokiaľ máte ochranný náter

Je smutnou pravdou, že stačí naozaj málo, aby sa fasáda zašpinila. A aby toho nebolo málo, často sa k nečistotám pridajú aj plesne, čo je rana medzi oči. Dnes sa prakticky na všetkých zateplených fasádach – zhruba po 6 rokoch – objavujú na severných a západných stranách mapy čiernych plesní, ktoré ale vyzerajú ako nečistoty a usadený prach.

Podobný scenár postretol aj fasádu našej pošty. Verní vyššie spomenutej zásade, že „profík je vždy profík,“ siahli sme po službách spoločnosti Čistenie nečistôt, grafiti z fasády. Jej špecialisti si poradili nielen so všetkými plesňami a nečistotami, ale fasádu našej budovy ošetrili jedinečným prípravkom modernej prevencie, ktorý je protiplesňový náter LSG.

Unikátny prípravok LSG funguje na princípe zásadnej zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobuje lokálnu zmenu v koncentrácii iónov, takže narastá vnútrobunkový tlak a stena bunky sa fatálne roztrhne.  Je teda zrejmé, že na fasáde alebo stene ochránených náterom LSG sa plesne, huby alebo iné mikroorganizmy neukážu dlhé roky.

Zároveň platí, že pre bunky vyšších organizmov je úplne bezpečný. Netreba tak mať žiadne obavy, žeby mohol uškodiť človeku alebo zvieratám. Životnosť náteru sa pohybuje v závislosti od konkrétnych klimatických podmienok od 4 do 6 rokov. No a vďaka tomuto skvelému náteru a práci zamestnancov A SERVIS-u máme od plesní pokoj.

Možno ešte zopár detailov ako to celé čistenie fasády pošty prebehlo. Všetku Čiernu pleseň najprv odstránili účinným dezinfekčným prostriedkom. Potom na čistú plochu naniesli protiplesňový náter LSG. Keď náter celkom uschol, bolo ho možné ľahko umyť, zbaviť špiny a prachu, čo je vlastne výborné, lebo fasádu chráni aj týmto spôsobom.

Takže s pomocou profíkov z A SERVIS-u sa nám podarilo vyriešiť nepríjemný a ťažko riešiteľný problém. Koniec-koncov, profesionalitu a ústretovosť tejto spoločnosti oceňujú aj klienti v po celej Českej republike, na Slovensku, v Nemecku alebo aj v Rakúsku. Naviac, firma A SERVIS LIPKA ponúka aj iné činnosti spojené s odbornými upratovacími alebo čistiacimi službami. Ak si teda dnes, či zajtra kliknete na ich web stránku, dozviete sa podstatne viac a určite si z ich ponuky vyberiete.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.