v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Špine a plesniam na fasáde môžete dať konečne zbohom

Špine a plesniam na fasáde môžete dať konečne zbohom 27 sep

S čistením stien alebo fasády to môže byť poriadny kríž. Ak nemáte po ruke správne čistiace prostriedky, primeranú prax a odborné znalosti, býva výsledok takejto práce vo hviezdach, dokonca často skončí neúspešne. Je to naozaj náročná úloha. A čo potom, ak sa na fasáde objavia plesne? Vtedy jje fakt každá rada drahá. Pred časom sa niečo podobné stalo aj na fare v našej obci, čo som – ako jej správca – musel obratom vyriešiť.

Ako sa brániť proti plesniam a grafitom čmáranicam. Náterom!

Pochopiteľne, že plesne museli preč, lebo ich rozšírenie je vždy len otázkou času. No a potom býva celá fasáda, ale tiež budova v reálnom ohrození. S plesňami totiž nie sú žiadne žarty. Na druhej strane bolo jasné, že vlastnými silami s tým nič nespravíme. Áno, skúšali sme, no sklamanie bolo väčšie ako vynaložená námaha. Pomôcť mohli jedine odborníci.

Chceli sme nájsť firmu, pri ktorej by bola istota, že jej prácu ľudia dobre poznajú a s jej výsledkami boli spokojní. Takže sme stavili na referencie z internetu. Pochopiteľne, že sa nám tento krok vyplatil. Našli sme spoločnosť Aktívna ochrana fasád Bratislava, ktorá spĺňala všetky naše predstavy a nároky. A tak sme sa zaujímali aj o ďalšie informácie, ktoré sa nám mohli hodiť. Dnes už vieme, že sa nám to hľadanie, ako aj investícia do čistenia, rozhodne vyplatili.

V dohodnutý deň prišiel k nám na faru tím špecialistov A SERVIS-u, ktorý sa postaral o všetko potrebné, takže mi sme mohli len sledovať ako na to idú profíci. Na povrch napadnutý plesňou naniesli bežný dezinfekčný prostriedok. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia potom aplikovali protiplesňový náter LSG, ktorý funguje naozaj dokonale. Práve on je zárukou, fasáda našej fary bude komplexne a dlhodobo chránená proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek a rias.

Keď vrstva LSG náteru napokon zaschla vytvorila na fasáde dobre umývateľný, transparentný a difúzne otvorený povrch, ktorý skvele odoláva poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. LSG sa dá pritom aplikovať aj na betón, drevo, keramické povrchy, vápenno-cementové omietky, OSB dosky, umakart, disperzné, či silikátové farby a podobné materiály. Skrátka, funguje bezchybne ako prevencia proti špine aj agresívnym plesniam.

Vďaka nemu bude aj vaša fasáda dlhé roky ochránená a v úplnom poriadku. U nás sa pleseň  odvtedy neobjavila, a verím, že sa ani dlho neobjaví. Pre viac informácií o servise tejto firmy vám odporúčam, aby ste sa pozreli na ich webové stránky. Firma totiž ponúka nielen služby spojené s odstraňovaním plesní, ale rovnako profesionálne likviduje graffiti, čistí a umýva podlahy, koberce, okná alebo pracuje aj vo výškach.

Je síce pravda, že ceny za ich služby nie sú z rodu nízkych, ale ak hľadáte najvyššiu kvalitu, spoľahlivosť a dokonalý servis podložený odbornosťou a dôverou,  rozhodne sa vám takáto investícia oplatí. Nakoniec, stovky spokojných klientov v Česku, na Slovensku, ale aj v Nemecku, či Rakúsku sú toho celkom jednoznačným dôkazom.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.