v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Rodinný dom alebo plesňová pohroma?

Rodinný dom alebo plesňová pohroma? 27 sep

Keď sme s manželom kupovali starší domček, hľadali sme väčší priestor v dobrom stave. Nakoniec sme našli úžasný dom, ktorý však mal pár chybičiek krásy. Napríklad nám vadilo, že dve steny boli pokryté čiernou plesňou. Dlho sme premýšľali, či ten dom kupovať. Lokalita, cena, susedia. Všetko sedelo a my sme hrozne ten dom chceli. Lenže tá pleseň!

Ako sa nadobro zbaviť plesne v interiéri zo stien, steny a zateplých fasád v Bratislave

Raz večer som však na webe objavil firmu, ktorá ponúkala dokonalé odstránenie plesní plus dlhodobú prevenciu ich výskytu. Napadlo nás, že by sme to mohli skúsiť. Dom sme teda kúpili a do firmy Čistenie plesne zo stien hneď zavolali. Pani po telefóne bola príjemná a veľmi ústretová. Dohodli sme si termín, ktorý nám vyhovoval a tešili sa na zmeny našich stien.

Pravda, mali sme trochu obavy ako to všetko dopadne, ale keď tím A SERVIS-u naopokon prišiel, všetok stres z nás opadol. Vysvetlili nám veci do detailu a sľúbili, že pleseň bude o pár hodín len zlou spomienkou. A mali pravdu. Ak nemáte skúsenosti, technológiu a prax, nie je veľká šanca, žeby ste sa vlastnými silami plesní natrvalo zbavili.

Špecialisti z A SERVIS-u najprv naše steny vyčistili mechanicky a chemicky. Použili na to tlakovú vodu s účinnou čistiacou chémiou, ktorá dokáže fasádu ošetriť bez akéhokoľvek poškodenia. Fasáda ostane jednotne farebná, čiže nereba obnovovať ani výmaľbu. Potom bol na rade chemický nástrek a nakoniec sa aplikoval protiplesňový náter LSG.

Tento likvidátor plesní je veľmi účinný a odolný. Po zaschnutí sa na ošetrenom povrchu vytvorí umývateľná, priehľadná a difúzne otvorená ochranná mikrovrstva. Možno ho aplikovať nielen na fasády, ale aj na drevo, drevoštiepkové a drevotrieskové dosky, umakart, betóny, keramické obklady a ďalšie materiály. Na povrchu chránenom náterom LSG nemajú plesne, baktérie ani huby šancu. Mali sme trochu obavy, či nie je náter LSG škodlivý, ale tím z A SERVIS LIPKA nás ubezpečil, že pre človeka a zvieratá je absolútne bezpečný.

Dozvedeli sme sa, že antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak bunku nakoniec roztrhne. Takže plesne to majú márne.

Dnes sme šťastní, že sme dom kúpili a že ho spoločnosť A SERVIS LIPKA zbavila všetkých plesní. Máme skrátka istotu, že sa pleseň neobjaví aspoň 10 rokov, keďže LSG a firma to garantujú. A keby sa tak náhodou stalo, veľmi dobre vieme na koho sa máme obrátiť. Ak totiž máte po ruke profesionálnu, skúsenú a po každej stránke ústretovú firmu, pre ktorú je klient vždy na prvom mieste, tak nič nie je problém. Ani plesene na vašej stene.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.