v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fasáda bez plesní je vizitkou majiteľa

Fasáda bez plesní je vizitkou majiteľa 20 júl

So službami spoločnosti A SERVIS LIPKA mám veľa dobrých skúsneností. Pracovala pre náš študentský kampus už viackrát a vždy to dopadlo na jednotku. Práce, ktoré firma pre svojich zákazníkov vykonáva sú pritom rôzneho charakteru, no vždy boli pevne spojené s odborným upratovaním a čistením. Čo si ceníme je čistenie budov z Alubondu z plechových fasádnych dosiek z prevetrávaných fasád. A tiež znalosti pre ošetrenie fasád náterom proti graffiti a plesniam v Bratislave. Napokon, posúďte sami.

Čistenie budov z Alubondu z plechových fasádnych dosiek z prevetrávaných fasád

Jej zamestnaci vám precízne a účinne vyčistia koberce, podlahy aj čalúnený nábytok. Okrem sa môžete spoľahnúť na denné a pravidelné upratovanie domácností, firiem alebo rezidencií. Firma taktiež vykonáva odborné čistenie a ošetrovanie okien, výkladov alebo sklenených plôch, a to aj vo výškach. Súčasťou jej práce býva aj čistenie roliet, markíz, či žalúzií.

Pre náš kampus nedávno plnila zákazku spojenú s komplexným vyčistením fasád. Nielenže boli ich plochy zanesené prachom a nečistotami, ale sa na nich objavili aj plesne, čo sa nedalo nijako prehliadnuť. Voľba bola pre nás jasná. Oslovili sme teda opäť A SERVIS LIPKA a jej profesionálov, ktorí majú s podobnými prácami bohaté skúsenosti.

Okrem skvelého výsledku sme sa od nich dovzvedeli, odkiaľ sa na našich stenách mohli vziať tie nevzhľadné a škodlivé plesne. Problém tvorby plesní na zateplených fasádach spočíva v tom, že na klasickom izolačnom polystyréne, špeciálnej technickej mriežke a lepidle leží jemne štruktúrovaná omietka s hrúbkou asi 2,5 milimetra.

Ošetrenie fasád náterom proti graffiti a plesniam v Bratislave

Na severnej, či západnej strane budov, kde počas dňa svieti slnko podstane menej, sa postupne zhromažďuje viac vlhkosti. Keďže sa nedokáže prirodzene vsakovať do hĺbky – ako je to pri klasickej omietke – ostáva zablokovaná spomínanou štrukturovanou omietkou.

Vrstva omietky tak ostáva vlhká, takže sa objavia aj plesne. A ako je známe, kde sa objaví pleseň, vzniká tiež rad problémov. V tomto prípade je riešením účinný protiplesňový náter LSG, založený na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Stačí aj krátky kontakt bunkovej steny s povrchom ošetreným týmto náterom, aby sa zmenila koncentrácia iónov a vznikajúci vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutie.

Na povrchu účinne ochránenom náterom LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky žiadnu šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je ale stopercentne bezpečný. A tak sa stalo aj v našom kampuse. Všetky napadnuté steny boli firmou A SERVIS LIPKA precízne vyčistené a ošetrené, takže v súčasnosti máme po starostiach.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.