v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie fasád patrí do rúk odborníkov

Čistenie fasád patrí do rúk odborníkov 20 júl

Spadlo to na nás ako z jasného neba. Naša firma sa pred nejakým časom chystala rutinne vyčistiť fasádu. Lenže plesne, ktoré sme objavili otočili všetko hore nohami. Našťastie sme mali dobré riešenie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA pre nás už totiž neraz čistila podlahy aj okná. A tak nám stačilo osloviť práve túto firmu, aby nám dala do poriadku aj fasádu.

Ako odstrániť nečistoty, graffiti, tagy a plesne z fasády

Oni majú vo svojich činnostiach nástroje ako odstrániť nečistoty, graffiti, tagy a plesne z fasády. Mali sme s nimi debatu a diskusiu či naozaj pomôže aplikovať antigraffitový náter ako ochrana proti sprejom a sprejerským nápisom.

Je pravdou, že fasáda našej firmy mala už lepšie časy za sebou, ale stále bola k svetu. Ako sa ale ukázalo plesne boli rýchlejšie. Spoločnosť A SERVIS však pre nás bola zárukou, že fasáda bude rukách skutočných odborníkov. Ide o profesionálov, ktorí majú s takýmito prácami dlhoročné skúsenosti a technológiu ošetrenia fasády v malíčku.

Jasné, plesne museli preč, no zároveň sme chceli fasádu aj náležite ochrániť. Spoločnosť A SERVIS LIPKA však dobre vedela ako na to. Hlavným hrdinom sa tak stal špeciálny protiplesňový náter LSG, ktorý vo svojej kategórii patrí k špičke. Samozrejme, najprv sa bolo treba zbaviť všetkých fľakov nevzhľadných plesní.

Na miesta napadnuté plesňou špecialisti firmy aplikovali dezinfekčný prostriedok. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia potom aplikovali náter proti plesniam. Ten bude fasádu chrániť proti novému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek alebo rias. Náter LSG dokáže stenu uzavrie tak, že vlhkosť, organické usadeniny, plesne alebo spad z atmosféry nebude mať šancu ako sa do muriva fasád dostať.

Naozaj pomôže aplikovať antigraffitový náter ako ochrana proti sprejom a sprejerským nápisom

Veľmi dôležité tiež je, že náter LSG má výnimočné vlastnosti difúzneho odporu. Platí, že molekuly vodnej pary unikajú zo ošetrených stien bez väčších problémov. Naopak, molekuly vody z ovzdušia sa do tela fasády už nedostanú. Výhodou náteru taktiež je, že výrazne predĺžuje životnosť a farebnú stálosť fasádneho náteru.

LSG sa dá ľahko pritom veľmi aplikovať na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, či silikátové farby, betón, keramické obklady a podobné materiály. Naviac, nie je žiadny problém využiť ho aj v interiéroch. Jeho životnosť pritom predstavuje interval od 4 do 6 rokov, čo je skutočne skvelá informácia.

Ak je už raz náter LSG na plochu nanesený, nemajú potom plesne, huby, či baktérie žiadnu šancu. Naviac, pre bunky človeka alebo zvierat býva tento náter po každej stránke bezpečný. Po zaschnutí sa ošetrená plocha veľmi dobre čistí, dá sa pohodlne umývať, dokonca „dýcha“ a je pritom celkom priehľadná, čiže vzhľad fasády nie je ničím narušený.

Ako vidíte, osloviť spoločnosť A SERVIS LIPKA je skutočne rozumné, úspešné a efektívne riešenie. Pomôže totiž nielen stenám a fasádam, ale najmä nám, ich majiteľom. Okrem fasád nám totiž firma veľmi rada pomôže aj s oknami, podlahami alebo kobercami. Jednoducho to treba skúsiť, lebo v tejto spoločnosti naozaj platí, že klient je vždy na prvom mieste.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.