v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Plesne a nečistoty na fasádu nepatria. Zbavte sa ich!

Plesne a nečistoty na fasádu nepatria. Zbavte sa ich! 19 júl

Je to pekná ľudská vlastnosť, že sa radi o kadečo podelíme. No a ja mám výbornú skúsenosť s upratovacou firmou A SERVIS LIPKA, takže vám o nej rada poviem niečo bližšie. Táto spoločnosť sa dlhodobo a úspešne venuje službám spojeným s čistením kobercov, podláh, odstraňovaním starého vosku a nanesení novej vrstvy, resp. strojovým čistením čalúnenia.

Ako odstrániť plesne na fasáde a na stene

A SERVIS tiež realizuje denné a pravidelné upratovanie domácností, firiem, rezidencií alebo kancelárií. Čistí, umýva a leští okná, výklady, presklené plochy, a to aj vo výškach. Taktiež sa venuje čisteniu žalúzií, lamiel, markíz alebo roliet. Odstraňuje rôzne polepy, reklamy, ochranné fólie, samolepky a pod. No a pre nás to bola skvelá služba pri čistení fasády.

Keďže fasáda našej poisťovne vyzerala po rokoch služby uprostred mesta dosť špinavá, bolo treba zasiahnuť. Bežné čistenie, ale ani naša snaha o hlbšie vyčistenie nepomohli, takže sme oslovili práve A SERVIS LIPKA. Hľadali sme niekoho kto má technológie ako spoľahlivo odstrániť plesne na fasáde a na stene. Firma má technológiu ako zabrániť opätovnému vzniku a rastu plesne.

Na webe mali samé dobré ohlasy, ľudia ich v diskusiách chválili a odporúčali. Okrem toho má firma aj medzinárodný kredit, keďže už roky pracuje v Česku, v Nemecku, Rakúsku, ale aj na Slovensku.

Napríklad sme zistili, že pleseň vzniká na zateplenej fasáde práve kvôli zatepleniu. Ide o to, že na použitom izolačnom polystyréne, lepidle a špeciálnej mriežke leži ešte jemná omietka, čo predstavuje vlastne problém. Na severnej strane budovy je menej slnka, takže tu vzniká viac vlhkosti, ktorá nevsiakne priamo do muriva. Bráni tomu práve vrstva zateplenia. Stena, či fasáda sa tak nemôže pravidelne a voľne „vydýchať.“

Ako zabrániť opätovnému vzniku a rastu plesne

Jemná omietka zateplenia je preto stále vlhká, takže sa plesne cítia ako doma. Tento problém rieši protiplesňový náter LSG, ktorý A SERVIS LIPKA použila aj u nás. Vďaka nemu sa plesne zničia už na bunkovej báze, takže sa nemôu množiť a šíriť. V zásade ide o príncíp zmeny iontovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu.

Stačí aj letmý konakt bunky s týmto LSG náterom a obratom sa mení vnútrobunkový tlak. Ten potom rastie tak dlho až pokým bunka nepraskne. Práve vďaka tomu náteru je fasáda chránená dlho, efekívne a cielene. Plesne, huby alebo agresívne mikroorganizmy sú tak bez šance. Samozrejme, že fasáda našej poisťovňe si tento pocit dlhodobej ochrany užíva každý deň, keďže odborníci A SERVIS LIPKA pre to urobili maximum. Skúste to aj vy!

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.