v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Špinavá fasáda? Pre odborníkov to nebol problém

Špinavá fasáda? Pre odborníkov to nebol problém 17 júl

Po starom otcovi som pre nejakým časom zdedila chatu. Veľmi ma to tešilo, lebo som v nej prežila nejeden víkend, a tak som plánovala niečo podobné aj pre naše deti. Lenže plány sú jedna vec a všedná, ubehaná realita iná. Dlho sa nám tak s rodinou na chatu neporadilo dostať. To viete, práca, deti, práca a zase práca.

Čistenie a umývanie fasád, odstránenie nečistôt a čiernej plesne

Keď to napokon vyšlo, boli sme dosť sklamaní, lebo fasáda tohoto milého miesta vyzerala smutne. Špinavá, dokonca posprejovaná, plná tmavých fľakov a nepekných máp. Umyť okná, upratať izby, vyvetrať a vyčistiť každý kút, to sme zvládli, ale fasáda? Manžel navrhol, aby sme to prenechali odborníkom. Súhlasila som a po návrate domov začalo pátranie po tej najlepšej firme, ktorá dá steny chaty do poriadku. Nebolo tiež veľa firiem, ktoré majú referencie na kvalitné čistenie a umývanie fasád, odstránenie nečistôt a čierne plesne.Málokto tak vie ako šetrne čistiť graffiti zo stien, to sa tiež dozviete na nete.

Dnes viem, že sme trafili do čierneho. Práve vďaka tejto firme máme chatu ako zo škatuľky. Nakoniec, na webe má dlhý zoznam kladných referencií, ohlasov a hodnotení, takže človek ide na istotu. Firma dokonca súhlasila so sobotou, čiže aj v tomto smere dokonalí profíci. Trojica zamestnancov sa dala do práce okamžite a bolo vidno, že to nerobia po prvý raz.

Ako šetrne čistiť graffiti zo stien

Najprv všetky plochy zbavili hrubej špiny a sprejovej farby. Pomáhala im tlaková voda spojená s účinnou chémiou, takže fasáda sa čistí od hĺbky, ale nepoškodí sa. Tento systém je super, lebo sa neničí pôvodná farba, takže netreba nič natierať odznovu. Potom prišiel na rad špeciálny chemický nástrek a protiplesňový ochranný náter.

Tento náter odoláva vode, vlhkosti, neškodí bunkám zvierat ani ľudí. Spoľahlivo funguje aj šesť rokov. Výborné je, že sa dá aplikovať na rôzne povrchy, takže okrem fasády domu, chráni aj drevo, betón, keramiku, umakart a podobne.

Pokiaľ išlo o tie odporné graffiti čmáranice, firma A SERVIS LIPKA na steny chaty naniesla ochranný náter AGO. Je to super poistka proti všetkým novým pokusom dajakých hlupákov so sprejom v ruke. Farba sa síce na fasáde naoko zachytí, ale jej čistenie je rýchle, účinné a ľahké. S radosťou preto môžem povedať, že naša ošetrená chata vyzerá dnes celkom rovnako, ako keď som v nej trávila čas so starým otcom.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.