v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

S plesňami si amatérsky neporadíme

S plesňami si amatérsky neporadíme 17 júl

Máme s kamoškou kaviareň a dodnes sme na to hrdé. Bola a je to síce riadna zaberačka, no radosť prevládne vždy, keď je náš hosť spokojný a o pár dní sa vráti. Pravda, robíme pre to všetko, veď dobré meno firmy vám nikto z klinca nezvesí. Samozrejme, že primeraný vzhľad interiéru alebo fasády k tomu vždy patril a patrí.

Chemické čistenie fasád od čiernej plesne a špiny z mestského spadu v Bratislave

Pred nejakým časom sme museli bojovať s plesňou na fasáde. Poviem vám, žiadna sláva, keď máte pod oknami a okolo dverí hnusné čierno-zelené mapy. Veľmi dobre sme vedeli, že táto vec neznesie odklad, keďže hosť je citlivý mechanizmus a sklamať ho môžete len raz. Plesne na fasáde sú totiž spoľahlivý odpudzovač a platí to všade na svete. Po dvoch, troch pokusoch sme to ale celé vzdali, lebo plesne mali jasne navrch. Budeme musieť zvoliť firmu, ktorá ná urobí chemické čistenie fasád od čiernej plesne a špiny z mestského spadu. Veľmi nás tiež zaujal aktívny náter proti plesniam, kedy každá bunka plesne praskne po dotyku s náterom.

Dohodli sme sa teda, že nájdeme kvalitnú firmu, ktorá nás tejto odpornosti zbaví. Internet nám ponúkal viacero možností, ale nás presvedčila firma A SERVIS LIPKA, ktorá mala kladné ohlasy zákazníkov z Česka, Nemecka, Rakúska aj zo Slovenska. To svedčilo o kvalite technológií, kvalite ľudí aj kvalite prístupu, takže sme ich oslovili.

Firma nám vyšla maximálne v ústrety a dohodli sme si všetky podrobnosti. Odborne vraj plesne zlikviduje a naše fasády ošetrí tak, že sa nové u nás neukážu. Dodám, že firma – okrem iného – čistí aj okná, podlahy, či koberce, takže nás to pokúšalo, spojiť viac vecí do jednej. Lenže plesne mali prednosť, tak sme pri nich ostali.

Aktívny náter proti plesni, každá bunka plesne praskne po dotyku s náterom

Keď sa tá partia zamestnancov dala do roboty, videli ste, že ide o profíkov, ktorí vedia ako na vec. Žiadni amatéri, či sezónni brigádnici, ale skúsení odborníci. Najprv začali mechanickým a chemickým čistením fasády tlakovou vodou s čistiacou chémiou. Keď to mali za sebou, prišiel na rad chemický nástrek, ktorý neskôr vystriedal protiplesňový náter LSG.

Potešilo nás zistenie, že tento náter funguje celých šesť rokov bez jedinej chybičky, pričom však zvládne dobre slúžiť aj celú jednu dekádu. Pre človeka a zvieratá je úplne bezpečný, takže naši hostia alebo ich štvornohí miláčikovia môžu byť bez obáv. Okrem toho sa dá ochranný náter nanášať aj na betón, drevo, keramiku, umakart alebo drevotriesku, takže univerzálny je aj v tomto smere.

Čo dodať na záver? Nielen my dve, ale aj všetci naši hostia máme už dlhé týždne radosť, že máme plesne z krku aj z fasády. Čisté steny sú fakt super reklama, najmä ak sídlite v starom meste a starom dome. Aj vďaka A SERVIS LIPKA tak chutí možno naša káva ešte lepšie.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.