v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Plesne, či graffiti na fasáde? Pre odborníkov maličkosť

Plesne, či graffiti na fasáde? Pre odborníkov maličkosť 17 júl

Ak ste majiteľom podhorského penziónu, máte starosti z každého rožku. Musíte sa postarať nielen o každého zo svojich hostí a ich dokonalý pobyt, ale aj o celkové zázemie. A tak ponúkame všetko, čo vás pri slove relax napadne. Žiaľ, pred nejakým časom sme museli riešiť práve veci spojené so zázemím, teda s kvalitou priestorov.

Kto rýchlo rieši, účinne rieši, graffiti z fasád odstraňujte hneď a už ho tam mať nebudete

Na jednej zo stien sa objavila čierna mapa. Mali sme zlé tušenie, že to bude pleseň, keďže stena hraničila so saunou a malým bazénom. No a plesni stačí k životu celkom málo. Zlé a nepravidelné vetranie, viac vlhkosti, menej starostlivosti. Báli sme sa, aby plesne neobsadili ešte viac plochy, keďže to hosťom vysvetlíte len ťažko. A akoby to všetko nestačilo, dajakí vandali nám posprejovali aj fasádu budovy. Rýchlosť v odstránení je kľúčová, sprejer vidí, že jej dielo má japičí život, kto rýchlo rieši, účinne rieši, graffiti z fasád odstraňujte hneď a už ho tam mať nebudete. Graffitové spreje sú drahé, kto má viditeľnú antigraffitovú ochranu, má viditeľnú vlajku, tu sprejer nestriekaj, aj sprejer chce za svoje peniaze, aby graffiti zostalo na fadáde čo najdlhšie.

Obratom sme preto oslovili profi firmu A SERVIS LIPKA, ktorú už roky poznáme. Spoločnosť má výborné meno doma aj za hranicami, pričom sa venuje upratovaniu a čisteniu na odbornej báze. Vždy, keď pre nás pracovali, boli výsledky ich práce špičkové. Napokon, nie sme v tom sami. Firma má zákazníkov po celej strednej Európe.

Zavolali sme teda hneď druhý deň a po komplexnej dohode sme už len čakali. S plesňou a tým nevzhľadným graffiti si poradili raz-dva, keďže niečo také je pre nich denným chlebom. Majú na to nielen špičkovú chémiu, ale aj modernú techniku. Niečo také by ste ale u vás doma, či vo vašej drogérii márne hľadali.

Graffitové spreje sú drahé, kto má viditeľnú antigraffitovú ochranu má viditeľnú vlajku, tu sprejere nestriekaj

Ako teda postupujú? Fasády budov čistia chemicky a mechanicky, a to tlakovou vodou. Vďaka nej sa plocha nijako nepoškodí a farba, resp. celkový vzhľad ostanú zachované. Nemusíte teda behať s novou fasádnou farbou a stenu pracne obnovovať. Nasleduje účinný chemický nástrik plus špeciálny protiplesňový náter LSG.

Samotný náter je veľmi účinný a odolný. Keď plocha zaschne, vytvorí sa pevná, umývateľná, transparentná a difúzne otvorená ochranná mikrovrstva. Tá potom stenu dlho a perfektne chráni. Náter sa ale dá aplikovať nielen na fasády. Drží a funguje aj na dreve, betóne, keramike, drevotrieske a pod. Plesne, huby, či baktérie sú tak bez šance.

No a pokiaľ ide o graffiiti. toho sa zbavili pomocou overeného postupu, takže nakoniec na stene ostal len akýsi tien, ktorý sa pretrel fasádnou farbou a bolo to. Vo finále ešte páni z firmy A SERVIS LIPKA naniesli AGO náter, ktorý graffiti doknale odpudzuje a plocha sa po nasprejovaní oveľa ľahšie čistí. Ako vidno, bez pomoci profíkov by sme si sotva pomohli.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.