v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fasádu nášho obecného úradu ošetrila profesionálna firma

Fasádu nášho obecného úradu ošetrila profesionálna firma 17 júl

Do funkcie som nastúpil pred pár rokmi a už vtedy som videl, že fasáda nášho obecného úradu vyzerá dosť biedne. Sivá namiesto bielej, škvrny, fľaky, dokonca aj náznaky plesní.

Úbožiaci zo sprejom v ruke nám zničili fasádu, ako sa účinne brániť, radi by sme aplikovali antigraffitovú ochranu

A najväčšie havárie na tejto fasáde boli novo vzniknuté graffiti, ktoré tam čerstvo stvorila skupina úbožiakov zo sprejom v ruke, ktorí si o sebe myslia, že môžu svoje predstavy a názory ventilovať na našich fasádach. Nedalo sa nič robiť, chcelo to opravu. Lenže predbežná kalkulácia ukázala, že na to mať nebudeme. Takže sme hľadali iné, schodnejšie riešenie.

A mal som šťastie, lebo na webe som narazil na spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá sa presne takýmto čistiacim a renovačným prácam venuje. A okrem toho boli pre jej mene pozitívne ohlasy, reakcie a odporúčania, čo ma nakoplo ešte viac. To viete, ak má podobný názor viacero spokojných klientov, nebude to už náhoda.

Na jej web stránkach som si dal dokopy dve plus dve a ukázalo sa, že za vyčistenie fasády dáme ikskrát menej ako za opravu fasády. Poradil som sa s kolegami a išli sme do toho. A SERVIS nám vyšiel maximálne v ústrety, a to nielen službami, ale aj termínom. O pár dní sme tak mali okolo našej budovy partiu profíkov, ktorí sa dali do roboty. Aj laik videl, že všetko majú pod palcom a takéto čistenie nerobia po prvý raz.

Odstraňovanie graffiti, čistenie fasád od sprejerského znečistenia v Bratislave

Nakoniec som mal pravdu. Fasáda nebola len špinavá, ale na nej začali rásť aj plesne. Takže bol najvyšší čas zbaviť sa ich. S plesňami si pracovníci A SERVIS-u poradili celkom rýchlo a ľahko. V prvom rade to bolo mechanické a chemické čistenie plochy tlakovou vodou, ktorá bola obohatená o čistiaciu emulziu. Fasáda sa týmto postupom čistí, ale nepoškodzuje. Dokonca netreba obnovovať ani jej farbu, čo je vážne skvelé plus.

Potom prišiel na rad chemický nástrik a v závere sa aplikoval protiplesňový náter. Ten má výhodu v tom, že sa dá nanášať nielen na fasády, ale aj na betón, drevo, umakart, keramiku a pod. Ak je už raz nanesený, nemajú plesne, huby alebo baktérie šancu. Naviac, pre bunky človeka, či zvierat je tento náter po každej stránke bezpečný. Po zaschnutí sa plocha dobre čistí, dá sa umývať, dýcha a je celkom priehľadná, čiže super.

Všetky ostatné nečistoty odstránili ľudia z A SERVIS LIPKA u pomocou špeciálnej peny, ktorá sa na fasáde udrží dlho a predlžuje tak svoj čistiaci účinok. Z fasád sa vďaka nej dá odstrániť aj povlak smogu, či vodný kameň. Vážne perfektné. A tak je dnes fasáda nášho úradu nielen kompletne vyčistená, ale v konečnom dôsledku sme ušetrili slušné peniaze.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.