v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Aj fasáda nemocnice potrebuje občas ošetřit

Aj fasáda nemocnice potrebuje občas ošetřit 17 júl

Všetko podlieha času, aj budovy a ich fasády. Naša okresná nemocnica nie je výnimkou. Pred nejakým časom sa na nej – čoraz viac – objavovali nielen nečistoty, ale aj ložiská plesní. No a to si budova nemocnice predsa nemôže dovoliť, aj keď len z čisto prestížnych dôvodov. Bolo treba zasiahnuť. Aj na novej časti budov, ktoré sú z trapézových a sendvičových panelov a prevetrávaných fasád bolo nutné ich tiež vyčistiť od nečistôt a zažratej špiny. Uvedomovali sme si, že čistenie sendvičovej, plechovej, prevetrávanej fasády z trapézového plechu bude náročné. Muselo to však byť rýchlo, odborne a dávkou nevyhnutnej prevencie.

Čistenie plechových, prevetrávaných fasád zo sedvičových panelov chemicky vo výškach v Bratislave

Ako správca budovy som prepátral všetky moje kontakty a nazrel aj na internet. Našiel som spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá sa venovala odbornému čisteniu a upratovaniu. Ponúkala presne to, čo sme potrebovali, teda likvidáciu plesní, prevenciu, ale aj čistenie fasád, odstraňovanie graffiti a pod. Stačilo im teda zavolať a veci s pohli správnym smerom. Dokonca sme dostali na výber možné termíny práce, čo bolo fakt výborné a klientsky príjemné.

Partia profíkov sa tak o niekoľko dní pustila do roboty a veci doslova odsýpali. Všetko mali pod kontrolou, teda čas, systém práce, technológie, výsledok. Postupovali systematicky, sústredene a profesionálne, čo potvrdzovala aj fasáda, ktorá sa nám menila pred očami. Začali mechanickým a chemickým čistením pomocou tlakovej vody so špeciálnou emulziou. Fasáda sa tak zbaví nánosu bez toho, aby sa dajako povrch, či farba poškodili.

Potom sa plocha ošetrila chemickým nástrekom, ktorý doplnil protiplesňový náter. Ten má viacero plusov a výhod. Napríklad neškodí ľuďom ani zvieratám, takže pohyb v jeho okolí a kontakt s ním je úplne bezpečný. Garantovaná životnosť náteru je pritom až šesť rokov. Podľa daných podmienok a údržby fasády však môže spoľahlivo fungovať aj ďalšiu dekádu.

Odstránenie a čistenie čiernej plesne a tvrdých nečistôt zo severných strán zateplených fasád

Tento špeciálny náter LSG pôsobí na prinícpe zmeny iontovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už aj krátky kontakt bunky plesne s takto ošetreným povrchom znamená, že sa kontinuálne zvyšuje vnútrobunkový tlak. Napokon to stena nevydrží a bunka praskne. Takže plesne majú o problém viac a majiteľ fasády o starosť menej.

A koniec? Fasáda našej nemocnice je ako nová, navyše čistá a dokonale ochránená. Firma A SERVIS LIPKA tak splnila dané slovo a výsledok jej práce znesie tie najvyššie kritériá. Žiaľ, dnes sa často klient stretne s pravým opakom takéhoto prístupu. Takže pokojne firmu A SERVIS oslovte, lebo okrem fasád vám môžu pomôcť aj s oknami alebo kobercami. Sú to skrátka skúsení profesionáli, pre ktorých bol a je klient vždy na prvom mieste.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.