v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Podlahy a najlepšie zistenie? No predsa strojové čistenie

Podlahy a najlepšie zistenie? No predsa strojové čistenie 14 júl

Aj keď sú podlahy z hľadiska údržby praktickejšie ako koberce, mali by sme im venovať dostatok pozornosť a starostlivosť nezanedbávať. Rozhodne nie je dobré čistiť ich lacnými čistiacimi prostriedkami alebo dokonca používať hrubú kefu, pretože to sú zaručené spôsoby ako ich nevratne poškriabať, či dokonca poničiť.

Ako vyčistiť smuhy od pneumatík a gúm pri čistení priemyselných, betónových, vinylových podláh a dlažieb

Aj preto sa našu spoločnosť A SERVIS LIPKA obrátili dvaja lekári z jednej praktickej ordinácie. No náš kotúčový stroj a spoľahlivá chémia si s tým dokázali hravo poradiť. Pretože išlo o čistenie bežných nečistôt a obnovenie vzhľadu podlahy, všetka špina sa stratila už pri použití prvého chemického prípravku. Použitie a výber chémie je skutočne veľmi dôležitý a to tak, že napríklad môžeme vyriešiť prakticky neriešiteľnú otázku ako treba vyčistiť smuhy od pneumatík a gúm pri čistení priemyselných, betónových, vinylových podláh a dlažeb.

Ďalej je tiež napr. vo výbere chémie dôležité vybrať typ vosku pri voskovaní linolea, pvc a tiež typ vhodnej impregnácie betónových podláh a dlažieb.

Pre čistotu každej podlahy býva dôležité, aby čistiaca chémia bola čo najšetrnejšia, a pritom bezchybne splnila požadovaný cieľ. Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA na hĺbkové čistenie podláh používa vždy zásaditú chémiu, ktorá sa v praxi maximálne osvedčila.

V niektorých prípadoch siahame po kyslých prípravkoch, ale vtedy ide o čistenie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách, pretože táto chémia je veľmi agresívna. Na druhej strane však z povrchu dokonale odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov.

Na čistenie iných povrchov by sa ale používať zásadne nemala. Vyslovene rizikové potom býva jej neodborné nasadenie pri čistení prírodných alebo kamenných podláh. Kyslá chémia takéto podlahy totiž nekompromisne zničí, čo znamená značné finančné škody.

Po vyčistení podláh sa vždy vypláca ich kompletné zakonzervovanie tzv. fluatačným náterom, čiže vrstvou ochranného priemyselného polyméru. Inak povedané, býva len na prospech veci, ak sa hĺbkovo ošetrená podlaha aj odborne navoskuje. Tento krok našim zákazníkom preto odporúčame po každom strojovom čistení podláh.

Voskovanie linolea, pvc a impregnácia betónových podláh a dlažieb

Najčastejšie používame pololesklý vosk, ktorý sa perfektne osvedčil a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk do podlahy votrieme dvakrát až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a potrebný protišmykový efekt. Vďaka tomu ostane podlaha nielen dlho čistá a krásna, ale počas užívania aj oveľa bezpečnejšia.

Medzi našimi nedávnymi zákazkami bolo aj čistenie podlahy v ordinácii dvoch praktických lekárov. Podlahu síce priebežne čistili aj dezinfikovali, ale ktovieako dobre nevyzerala. A tak sa obrátili z našich web stránok priamo na nás.

S našou odbornou prácou boli veľmi spokojní. No a my sme boli radi, že sme podlahy vyčistili podľa ich predstáv a očakávaní. Podarilo sa to nielen s pomocou strojovej metódy, ale najmä vďaka profesionalite našich zamestnancov. Napokon, spokojných klientov máme v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a v Rakúsku, čo hovorí samo za seba.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.