v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Dva v jednom. Strojové čistenie podláh odstráni nečistoty aj vaše starosti

Dva v jednom. Strojové čistenie podláh odstráni nečistoty aj vaše starosti 14 júl

Bohužiaľ, ešte stále sa veľa ľudí sa mylne domnieva, že keď si zaobstarajú podlahy, nebudú mať s nimi pri údržbe toľko práce ako s kobercami. Nie je tomu tak. Aj o podlahy sa treba riadne starať, aj keď to po pravde, nie je toľko driny ako s kobercami. Tak, či onak, mali by sa dodržiavať určité presné zásady. A jednou z nich je napríklad fakt, žeby sa nemali čistiť lacnými prípravakmi alebo metódami, ktoré nie sú preverené.

Ako ochrániť do hĺbky pvc, vinyl a linoeum, nové a kvalitne vyčistené aplikujte vrstvu povlaku a voskovania

Podlahy sú totiž značne náchylné na poškriabanie, takže ak ich budete drhnúť len dajakou obyčajnou, či dokonca hrubou kefou, neprinesie to výsledky, ktoré majiteľ očakáva. Práve naopak. Aj na čistenie podláh sú potrebné skúsení odborníci a kvalitné technológie. Bez nich sa podlahy veľmi ľahko zmenia na nepoznanie, pretože sa nevratne poškodia.

Jedným z našich nedávnych zákazníkov bol majiteľ menšej realitnej kancelárie. Chcel mať priestory na úrovni a udržiavané po všetkých stránkach, ale problém mal s podlahami. Stovky krokov jeho zákazníkov sa na ich vzhľade logicky podpísali, no a upratovačky na kvalitné vyčistenie nemali primerané vybavenie. Potrebovali sme tiež zistiť a vyriešiť ako ochrániť do hĺbky pvc, vinyl a linoeum, nové a kvalitne vyčistené aplikujte vrstvu povlaku a voskovania. Zbierali sme tiež informácie ako po silnom strojovom čistení priemyselných, betónových podláh a dlažieb aplikovať hydrofóbnu impregnáciu.

V našej spoločnosti A SERVIS LIPKA na hĺbkové čistenie podláh používame najväčšmi zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch siahneme aj po kyslých čistiacich prípravkoch, ale to len pri komplexnom ošetrovaní podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách, pretože kyslá chémia je veľmi agresívna.

Po silnom strojovom čistení priemyselných, betónových podláh a dlažieb aplikujte hydrofóbnu impregnáciu

Na druhej strane ale z povrchu dokonale odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre čistenie iných povrchov sa však nedoporučuje. Vyslovené riziko potom hrozí pri jej neodbornom nasadení na čistenie prírodných alebo kamenných podláh, ktoré tak môže totálne poničiť.

Podobne prísne pravidlá platia aj pri samotnom čistení. Vždy je potrebné použiť špeciálne kefy a kartáče, ktoré však bežné obchody neponúkajú. Po hĺbkovom vyčistení sa vypláca zakonzervovať povrch nanesením tzv. fluatačného náteru, teda priemyselného polyméru. Inak povedané, podlahu odborne navoskovať. Tento krok odporúčame po každom strojovom čistení. Jeho aplikácia zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu ošetrenej podlahy.

Na podlahu nanášame prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a sú s ním výborné skúsenosti. Vosk podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt. Vďaka tomu bude podlaha dlho čistá a krásna, a navyše bezpečnejšia pri každom kroku.

Naposledy sme čistili podlahy v byte staršieho sympatického pána, ktorý ale každodenné upratovanie už sám nezvládal. A pretože nechcel byť závislý len pomoci svojich časovo vyťažených detí, obrátil sa práve na na našu spoločnosť a my sme sa radi o všetko postarali.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.