v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Dlho nás trápila pleseň na dome

Dlho nás trápila pleseň na dome 14 júl

Športujeme celá rodina. Ja, deti aj manžel. Samozrejme, že najradšej vonku. Počas zimy je to už horšie, keďže ostávame skôr pod strechou domu. A tak sme si v jednej z miestností urobili akési domáce, jednoduché fitko. Beháme tu na páse, posilujeme, cvičíme a tak. Je to fajn a teší nás, že sme našli riešenie pre každého člena rodiny.

Čistenie fasád od nečistôt a čiernej plesne zo zateplených fasád

Po istom čase sa však objavil nečakaný problém. Na fasáde domu sa nám totiž vynorila nepekná pleseň. Začalo to nenápadne, ale časom to bolo čoraz horšie. Pleseň postupne mohutnela a rástla, takže sme s tým museli niečo urobiť. Usúdili sme, že to bude nedôsledným vetraním. Počas cvičenia sme na to občas zabúdali. V miestnosti sa tak hromadilo nielen naše telesné teplo, ale aj pot a vyzrážaná vlhkosť.

Samozrejme, že sme skúšali pleseň zničiť, ale zrejme sme presne nevedeli, čo na ňu platí. Netrvalo totiž dlho a objavila sa na fasáde znovu. Bolo to fakt o nervy. Rozhodli sme sa teda vyhľadať pomoc odborníkov. A keďže web máte vždy po ruke a vždy má, čo ponúknuť, našli sme práve tu profesionálov zo spoločnosti A SERVIS LIPKA. Firma má ucelený program na čistenie fasád od nečistôt a čiernej plesne zo zateplených fasád. Vie a vie tiež ako zabrániť novotvorbe čiernej plesne a ich znečisteniu na severných stranách budov a ich zateplených fasád. Firma mala nielen veľa kladných ohlasov a recenzií, ale ponúkala aj moderné a účinné postupy, čo nás presvedčilo.

Ako zabrániť novotvorbe čiernej plesne a ich znečisteniu na severných stranách budov a ich zateplených fasád

Dohodli sme si teda termín a tešili sa na príchod profíkov. Už od prvého okamihu sme mali z pracovníkov firmy dobrý pocit, keďže boli milí, ochotní a super zohratí. Tento zohratý tím sa teda pustil do práce naplno. Našu fasádu najprv vyčistili mechanicky a chemicky tlakovou vodou. Pomohla im v tom aj špeciálna a účinná chémia. Plocha sa tak vyčistí, ale nijako nepoškodí. Dokonca sa nenaruší ani farebnosť, čiže nemusíte obnovovať výmaľbu fasády.

Potom prišiel na rad chemnický nástrik, a napokon aj protiplesňový náter LSG. Ten ponúka naozaj skvelé vlastnosti a výhody, takže fasáda získa špičkovú ochranu. Na povrchu sa totiž vytvorí transparentná, umývateľná a oteruvzdorná mikrovrstva, ktorá dokáže akúkoľvek fasádu dokonale ochrániť. Náter navyše aj „dýcha,“ čiže je difúzne otvorený. Vrstva teda zabráni vonkajšej vlhkosti prenikať od fasády, ale tú vnútornú uvoľní do priestoru.

Protiplesňový náter možno aplikovať nielen na fasády domov, ale aj na drevo, drevotriesku, umakart, betón, keramiku a pod. Naimpregnovaná plocha dobre odoláva dažďu, vlhkosti alebo UV žiareniu. Na povrchu ochránenom LSG náterom tak nemajú plesne, baktérie, huby alebo kvasinky žiadnu šancu. Naviac, tento náter ostáva pre bunky vyšších organizmov stopercentne bezpečný. Priznám sa, že pomoc A SERVIS LIPKA bola nielen profesionálna, ale po každej stránke našej fasáde prospela. Skrátka, vyhrali sme na celej čiare.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.