v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Chcete mať perfektné podlahy? Strojovú metódu nič nezastaví

Chcete mať perfektné podlahy? Strojovú metódu nič nezastaví 13 júl

V našej firme realizujeme celý rad upratovacích služieb a dnes by sme sa radi venovali službe čistenia podláh. Mnohí z nás si totiž myslia, že keď si zaobstarajú podlahy, nebudú s nimi mať takmer žiadne starosti. Je pravdou, že na ich údržbu potrebujete menej vynaloženej práce a ako je tomu pri kobercoch, ale to neznamená, že sa bez starostlivosti zaobídu.

Priemyselné, liate, betónové podlahy sa do hĺbky dajú čistiť iba kotúčovým strojom, po úspešnom zásahu impregnujte

Napríklad rozhodne nebýva rozumné, začať čistiť podlahy hrubými kefami alebo nekvalitnou chémiou, teda ak chcete, aby ostali nepoškodené. Takúto prácu je najlepšie zveriť do rúk odborníkov, ktorí vládnu kvalitnými technológiami a skúsenosťami. A ktorí sú profesionálne informovaní ako priemyselné, liate, betónové podlahy sa do hĺbky dajú čistiť kotúčovým strojom a po úspešnom zásahu ako impregnovať. Na linoleum, vinyl a pvc, ale po vyčistení použite vosk.

V našej firme k hĺbkovému čisteniu podláh používame zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch volíme kyslé prípravky, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách, pretože takáto chémia je veľmi agresívna.

Na druhej strane ale dokonale odstráni z povrchu všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Na čistenie iných povrchov ju však použiť nemožno, pretože by ostali silne, často nevratne poškodené. A dokonca pri kamenných a prírodných podlahách sa kyslá chémia vyslovene zakazuje.

Podobne striktné pravidlá platia aj pri samotnom spôsobe čistenia podláh. Vždy sa majú používať len špeciálne, presne vybrané kartáče alebo kefy, ktoré však v bežnom obchode nedostanete. Po vyčistení podláh je navyše dobré, ak sa zakonzerujú tzv. fluatačným náterom.

Na linoleum, vinyl a pvc, ale po vyčistení použite vosk

V zásade sa pri tomto kroku na povrch vyčistenej podlahy aplikuje priemyselný polymér, teda ochranný vosk. Tento postup našim zákazníkom odporúčame po každom strojvom čistení. Polymér bude totiž dlhodobo garantovať, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy.

Vrstva vosku okrem toho zabezpečí ošetrenej podlahe pružnosť, elasticitu, a najmä potrebný protišmykový efekt. Vďaka nemu podlaha nebude len dlho čistá a krásna, ale aj primerane bezpečná, takže sa výrazne zníži riziko pošmyknutia, či dokonca pádu.

Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podláh v obchodnej spoločnosti s papierovým tovarom. So stavom svojich podláh už totiž neboli dlho spokojní. Zároveň ale vedeli, že ich zamestnanci  A SERVIS LIPKA hĺbkové čistenie zrealizovať nedokážu. Obrátili sa preto na nás. Veľmi radi sme im pomohli a ich podlahám za krátky čas vrátili stratený vzhľad. Naše služby realizujeme po celej Českej republike, ale aj na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.