v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie a podlaha – tandem, ktorý nikdy nesklame

Strojové čistenie a podlaha – tandem, ktorý nikdy nesklame 12 júl

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že keď si zaobstarajú podlahy, nebude s nimi v porovnaní s kobercami, takmer žiadna práca. To je svojím spôsobom pravda, lenže mnohí potom začnú čistenie podláh zanedbávať. Skrátka sa o ne starajú menej, ako by to v skutočnosti potrebovali. Ale aj tu platia nepísané pravidlá. Jedným z nich je, že podlahy sa nemajú čistiť lacnými prípravkami alebo metódami, ktoré dobre nepoznáme.

Tlakové sanie po strojovom čistení je ideálna kombinácia pre hĺbkové vyčistenie betónových, priemyselných podláh

Podlahy sú totiž náchylné na poškriabanie, takže nebýva práve najvhodnejšie čistiť ich obyčajnými kefami. Takáto práca si vyžaduje odborné a kvalitné technológie plus skúsenosti. Inak je predstava krásne čistých podláh len nenaplneným želaním. Nehovoriac o tom, že povrch sa dá ľahko poškodiť. Odborné čistenie býva predsa len výhodnejšie, ako vynútená pokládka novej podlahy, či už finančne alebo aj časovo. Je výhodné použiť tlakové sanie po strojovom čistení je to ideálna kombinácia pre hĺbkové vyčistenie betónových, priemyselných podláh. Po tomto kvalitnom čistení a novej pokládke použite Vosky, polyméry, impregnácia dlažieb, betónových, vinylových podláh, linolea a PVC

Jedným z našich nedávnych zákazníkov boli zamestnanci pobočky predajne istého reťazca s elektrospotrebičmi. Ich podlahy už nebolo v najlepšej kondícii, a tak sa rozhodli obrátiť priamo na nás. Akákoľvek podlaha vyžaduje u hĺbkové kvalitné vyčistenie a nielen obyčajné vytieranie, a v tejto predajni to platilo dvojnásobne. Ako sme teda postupovali?

Na hĺbkové čistenie podláh používame zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch siahneme aj po tej kyslej, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách, pretože kyslá chémia je veľmi agresívna.

Na druhej strane však dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre čistenie iných povrchov ju ale použiť nemožno. V prípade prírodných a kamenných podláh sa kyslá chémia priamo zakazuje.

Vosky, polyméry, impregnácia dlažieb, betónových, vinylových podláh, linolea a PVC

To isté platí aj o spôsobe čistenia A SERVIS LIPKA. Využívame len špeciálne čistiace kefy, ktoré v bežnom obchode nezoženiete. Po čistení podláh sa tiež vypláca povrch zakonzervovať nanesením tzv. fluatačného náteru, teda vrstvy priemyselného polyméru. Inak povedané nechať podlahu poriadne navoskovať. Tento spôsobom garantuje, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy.

Na podlahy aplikujeme prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a sú s ním výborné skúsenosti. Vosk podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a potrebný protišmykový efekt. Vďaka tomu nebude podlaha len dlho čistá a krásna, ale každý krok a pohyb ostanú maximálne bezpečné bez rizika možného pošmyknutia.

Komplexné ošetrenie tak podlahe zabezpečí na dlhý čas nielen krásny vzhľad, ale naplní aj pocit bezpečia. Všetky tieto aspekty našej zákazky zamestnanci elektropredajne veľmi ocenili. Podlahy sme vyčistili bez väčších problémov a naniesli aj vrstvu vosku. Vďaka tomu tak ostanú v top kondícii dlhé mesiace, čo predstavuje jeden z prvkov, ktorý naši klienti oceňujú asi najviac. Následná údržba podláh je totiž skutočne rýchla, jednoduchá a pohodlná.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.