v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Na podlahy platí len jediné. Sila stroja a jemnosť chémie

Na podlahy platí len jediné. Sila stroja a jemnosť chémie 12 júl

O plávajúce podlahy sa treba starať celkom rovnako a pravidelne, ako aj o všetky ostatné typy podláh alebo kobercov. Podlaha by sa určite nemala čistiť nekvalitnými a nevyskúšanými prípravkami, ktoré ju môžu nevratne podlahu poškodiť. To isté platí aj o použití nekvalitných kartáčov s ostrými a hrubými štetinami.

Hĺbkové, strojné chemické čistenie linolea, PVC, betónových, vinylových, priemyselných podláh a dlažieb

Aj preto naša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje čistenie podláh svojich klientov len s pomocou výkonného a účinného kotúčového stroja. Toto zariadenie dokáže podlahu vyčistiť spoľahlivo a do hĺbky, pričom je však vo všetkých smeroch veľmi šetrný. Nemôže sa teda v žiadnom prípade stať, žeby došlo k poškodeniu podlahy. Realizujeme hĺbkové, strojné chemické čistenie linolea, PVC, betónových, vinylových, priemyselných podláh a dlažeb. Používame hydrofóbne impregnácie, ktoré uzavrie betónové podlahy a dlažby proti znečisteniu a špine tak, aby podlahy dýchali a boli paropriepustné.

Na druhej strane ale platí, že po dôkladnom vyčistení podlahy kotúčovým strojom býva dôležité povrch podlahy odborne ošetriť polymérovým voskom, čiže tzv. fluatačným náterom. Vďaka tomu podlaha vydrží čistá oveľa dlhšie a nové nečistoty sa tak masívne neusadzujú.

Každé domáce čistenie bude okrem toho aj pohodlné a účinné. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety, ako aj ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka ochrannej funkcii vosku tak podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj oveľa viac vydrží, a navyše získa aj potrebný protišmykový efekt.

Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru. A krásny interiér predsa patrí k harmonickej atmosfére domova, ale aj pracoviska. Polymérový vosk preto nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju.

Vie hydrofóbna impregnácia uzavrieť betónové podlahy a dlažby proti znečisteniu a špine tak, aby podlahy dýchali a boli paropriepustné

Na každý typ povrchu sa pritom hodí iný druh vosku, čo však naši odborníci A SERVIS LIPKA dobre vedia a preto volia vždy správne. Na voskovanie podláh používame kvalitné pololesklé, resp. matné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania závisí na viacerých faktoroch, kľúčové je však umiestnenie a namáhanie podlahy.

Zanedbať voskovanie podlahy sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú. Odborné voskovanie preto odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou vosku-polyméru je, že na podlahe nevidieť stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa lepšie udržiava. Ďalšou veľkou výhodou je, že vrstva vosku výrazne predĺži životnosť každej podlahy.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v domácnosti, ktorej kuchynskú dlážku znečistila vlhká hlina. Po pravde, majitelia už boli v strese. Ich snaha bola očividne márna, keďže ich postup nestačil, aby zo svetlej podlahy a škár dostali von zbytky tmavej zeminy. Aj preto s obrátili na nás. Pre našich skúsených zamestnancov a osvedčené strojové čistenie to však nebol príliš veľký problém, takže podlaha je opäť v perfektnom stave.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.