v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Keby podlahy hovorili, chceli by len strojové čistenie

Keby podlahy hovorili, chceli by len strojové čistenie 12 júl

V našej spoločnosti A SERVIS LIPKA ponúkame svojim klientom celý rad upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli viac zamerať na tému čistenia podláh. Je síce pravda, že s podlahami mávame oveľa menej práce ako s kobercami, a teda ich čisteniu netreba venovať až takú veľkú pozornosť, no problém je skrytý inde. Je to predovšetkým vo voľbe stroja, čistenie do hĺbky zvládne iba kotočový stroj, podlahové automaty pri hlbšom čistení linolea, pvc, betónových, vinylových podláh a dlažby zo svojim prítlakom sú málo účinné. Ďalej po úspešnom vyčistení radíme uchovajte hodnotu čistiacej práce a určite ihneď po vyčistení betónovej, priemyselnej podlahy a dlažby ich opatrite a zatvorte hydrofóbnou impregnáciou.

Čistenie do hĺbky zvládne iba kotočový stroj, podlahové automaty pri hlbšom čistení linolea, pvc, betónových, vinylových podláh a dlažby zo svojim prítlakom sú málo účinné

Majitelia podláh takýto pocit istoty preženú o podlahy sa prakticky vôbec nestarajú, pravda okrem odstraňovania prachu alebo bežného umytia. Prirodzene, povrch takto „ošetrovanej“ podlahy je veľmi rýchlo znečistený, často až do hĺbky materiálu. Navyše si treba vyjasniť, že aj starostlivosť o podlahy má isté pravidlá.

Ak sa o ne v dobrej vôli staráme, tak by sme ich nemali čistiť lacnými čistiacimi prostriedkami alebo ich dokonca drhnúť obyčajnou, hrubou kefou. Nekvalitné štetiny by totiž mohli podlahy nevratne poškriabať a poničiť. Moderné podlahy sú totiž značne náchylné na poškriabanie, takže ak ich budete čistiť bez primeranej šetrnosti, nedopadne to dobre.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh na stredoškolských internátoch. A pretože ceny za ich izby nie sú práve nízke, vedenie sa snažilo, aby to u nich vyzeralo čo najlepšie. Skrátka sa chceli vyhnúť sťažnostiam, že avizovaný komfort nezodpovedá požadovanej cene.

Prirodzene, že toto náročné pravidlo platilo a platí aj pre ich podlahy. No a zamestnancom sa pred nejakým časom ich vzhľad už akosi nepozdával. Majú síce vlastné upratovačky, ale správca budovy usúdil, že podlahy potrebujú odborné hĺbkové čistenie.

A tak sa obrátili na nás a my sa už o všetko postarali. Naša upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch však naši špecialisti siahajú aj po kyslej chémii, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách, pretože kyslé prípravky sú veľmi agresívne.

Určite ihneď po vyčistení betónovej, priemyselnej podlahy a dlažby ich opatrite a zatvorte hydrofóbnou impregnáciou

Na druhej strane ale tieto čistidlá odstránia všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Na čistenie iných povrchov by sa všal používať nemali. Napríklad pri prírodných a kamenných podlahách sa kyslá chémia vyslovene zakazuje, pretože by povrch nenávratne poničila. V týchto prípadoch sa treba skrátka držať šetrných prípravkov a použiť zásaditú chémiu.

Po čistení podláh je vždy dobré ich finálne zakonzervanie, a to nanesením tzv. fluatačného náteru. Ide o špeciálny priemyselný polymér, ktorým sa povrch ošetrnej podlahy odborne navoskuje. Tento krok našim zákazníkom odporúčame po každom strojovom čistení. Týmto spôsobom je zabezpečné, že unedôjde k hlbšiemu znečisteniu povrchu podlahy.

Na podlahu aplikujeme prevažne pololesklý vosk, ktorý máme dlhodobo osvedčený a sú s ním výborné skúsenosti. Vosk do podlahy treba votrieť dvakrát až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu, ako aj požadovaný protišmykový efekt. Vďaka polyméru tak ostane podlaha nielen dlho čistá a krásna, ale s protišmykovým efektom aj oveľa bezpečnejšia.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.