v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Podlahe z lásky. Strojové čistenie, to je vzťah na celý život

Podlahe z lásky. Strojové čistenie, to je vzťah na celý život 11 júl

Aj keď sú podlahy z hľadiska údržby praktickejšie ako koberce, je potrebné venovať im dostatok pozornosti a starostlivosti. Napríklad sa zásadne neodporúča ich ošetrovanie lacnými čistiacimi prostriedkami alebo dokonca hrubými kefami. Nekvalitné a ostré štetiny totiž môžu povrch poškriabať a poničiť. Z povedaného tak vyplýva, že tým najvýhodnejším, ale najmä najrozumnejším riešením, bude odborné čistenie podlahy.

Ako hĺbkovo vyčistiť betónové, priemyselné podlahy a dlažby a ako po vyčistení ochrániť impregnáciou

V prvom rade ušetríte nemalé peniaze za novú podlahu. Navyše aj samotná kúpa a pokládka si taktiež vyžadujú nemálo osobného času. Tieto fakty si veľmi dobre uvedomovali aj naši nedávni zákazníci. Išlo o čistenie podláh v aréne s únikovými hrami. Majiteľke sa podlaha zdala akási zájdená a zanedbaná, takže sa obrátila priamo na nás. No a náš čistiaci kotúčový stroj spolu s kvalitnou chémiou si so všetkým dokázali poradiť.

Pretože išlo o čistenie bežných nečistôt a obnovenie vzhľadu podlahy, všetka špina povolila už pri použití prvej dávky chémie. Pre podlahu býva totiž veľmi dôležité, aby chémia bola čo najšetrnejšia a splnila tak požadovaný cieľ. Naša upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. Vhodne zvolená chémia rieši ako hĺbkovo vyčistiť betónové, priemyselné podlahy a dlažby a ako po vyčistení ochrániť impregnáciou. Ďalšia otázka je čím kvalitne voskovať vyčistené a nové linoleá a vinylové podlahy v Bratislave.

V niektorých prípadoch ide aj o kyslé prípravky, ale len vtedy, keď sa čistia podlahy po stavebných činnostiach a rekonštrukciách. Kyslá čistiaca chémia je totiž veľmi agresívna. Na druhej strane ale dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pri iných povrchoch sa však použiť nedá. Napríklad prírodné a kamenné podlahy by celkom poničila.

Čím kvalitne voskovať vyčistené a nové linoleá a vinylové podlahy v Bratislave

Po celkovom vyčistení podlahy je vždy dobré povrch zakonzervovať nanesením fluatácie, čiže aplikovaním priemyselného polyméru. Inak povedané, ide o navoskovanie podlahy. Našim zákazníkom tento krok odporúčame po každom strojovom čistení. Voskovanie totiž zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy.

Na podlahu aplikujeme prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk treba do podlahy votrieť dvakrát až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu a očakávaný protišmykový efekt. Vďaka tomu ostane podlaha dlho čistá a krásna, ale aj oveľa bezpečnejšia, keďže polymér účinne znižuje hrozbu pošmyknutia. Všetky tieto vlastnosti ocenila aj naša klientka.

Sme veľmi radi, že bola s našou prácou maximálne spokojná. Dôkazom je, že začala naše služby A SERVIS LIPKA využívať aj pre svoju vlastnú domácnosť. Naše odborné služby realizujeme po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a v Rakúsku, takže už dnes sa tešíme aj na vaše prvé zavolanie. Sme pripravení!

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.