v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Viac svetla do okien našej čajovne priniesli profíci a nano impregnácia

Viac svetla do okien našej čajovne priniesli profíci a nano impregnácia 30 jún

Už pekne dlho sa s kolegyňou dohovárame, že si najmeme niekoho, kto nám perfektne umyje okná v čajovni, ktorú vlastníme. Hľadali sme, hľadali, ale nakoniec to vždy vyšumelo. Skrátka, práce je veľa a času stále menej.

Umývanie a čistenie okien, vitrín, výkladov vo výškach

Nedávno nám však dajaký dobrák nalepil na okná plagáty, a to priamo z ulice. Keď sme ich naštvane strhli, zostala na skle vrstav čudného, ale kvalitného lepidla, ktoré nešlo dole a držalo sa okien ako kliešť. To bola tá správna chvíľa, kedy sme si povedali, že je udrela hodina pravdy a je konečne potrebné nájsť nejakú dobrú upratovaciu firmu. Nemohli sme preda nechať okna našej čajovne takto špinavé! Sami sme si pritom na niečo také veľmi netrúfali, lebo okná poškriabete raz-dava a hneď vyrobíte si ešte väčší problém. Sadli sme teda k internetu a počas niekoľkých desiatok minút bolo konečne rozhodnutá.

Našli som firmu na umývanie a čistenie okien, vitrín, výkladov vo výškach. Odstránenie a odvápnenie horizontálnych plôch skiel presklených pergol, zimných záhrad, sklenených priečelí a fasád v Pokrade. Upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA sa nám najmä vďaka pozitívnym recenziám javila ako tá pravá voľba pre našu čajovňu. Zavolali sme im a dojednali podrobnosti.

O pár dní sme teda čakali na tím pracovníkov, ktorí sa dali ihneď do práce. Obávali sme sa, aby okná tiež dajako nepoškriabali, ale s tou vrstvou tvrdého lepidla si poradili dokonale. Majú dokonca špeciálne náradie na odstraňovanie práve takýchto nečistôt. Je to veľká plochá žiletka, ktorá má asi tak 10 cm. Vďaka jej ostrosti, resp. skúsenostiam pracovníkov A SERVIS-u nie je pri čistení žiadne okno nikdy poškriabané.

Odstránenie a odvápnenie horizontálnych plôch skiel presklených pergol, zimných záhrad, sklenených priečelí a fasád v Pokrade

Keď naše okná zbavili týchto nečistôt, pustili sa do čistenia okien. Najprv všetko dôkladne umyli, vrátane rámov aj parapetných dosiek. Ich technológia spočíva v starostlivom umytí čistým rozmyvákom. Potom nasleduje dôkladné utretie sklenenej plochy pomocou stierky, ktorá má kvalitnú gumovú lištu. Tá bráni tomu, aby sa sklo náhodne poškriabalo.

Potom krátko počkali, kým okná uschli a mohli začať s leštením. Leštili na sucho pomocou bavlnemej tkaniny. Tomuto čistenia sa hovorí „trik suchého leštenia.“ Na rozdiel od použitia komerčného leštiaceho prípravku je síce fyzicky náročnejšie, ale zároveň oveľa kvalitnejšie.

Po leštiacom prípravku totiž môžu zostať nepekné šmuhy a otlačky, Pracovníci firmy nám odporučili, aby sme si nechali na okná naniesť špeciálnu nano impregnáciu, ktorá zaistí, že okná budú dlhodobo čistá a budú sa ľahšie udržiavať.

Neváhali sme ani sekundu a nechali ich ďalej pracovať. Ide o tzv. nešpinavú úpravu skiel. Táto technológia znižuje náklady na čistenie okien, predlžuje m životnosť a vylepšuje ich optický vzhľad. Impregnácia má ochranný účinok proti vode a špine, resp. zabraňuje uchyteniu plesní aj vodného kameňa. Musíme priznať, že keď firma A SERVIS LIPKA dokončila svoju prácu, okná boli fakt dokonalé. Dokonca snáď ešte krajšie, než ako kedysi. Keď teda zase budeme potrebovať odbornú pomoc, určite sa na firmu s dôverou obrátime.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.