v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Okná kaštieľa sú našich návštevníkov opäť žiarivé a dokonale čisté

Okná kaštieľa sú našich návštevníkov opäť žiarivé a dokonale čisté 30 jún

Priestory nášho kaštieľa dnes fungujú ako galéria a múzeum, a tak stále patrí k hojne navštevovaným pamiatkam. Všetci sa snažíme, aby tu bol neustále poriadok, aby sa všetko lesklo čistotou a aby sa jeho návštevníci cítili dobre a radi sa k nám vracali.

Odstránenie vodného kameňa a odvápnenie z horizontálnych skiel presklených fasád, pergol, zimných záhrad a servisné umývanie a čistenie vitrín, výkladov, sklenených priečelí v Bánskej Bystrici

Keď však u nás prebehli menšie rekonštrukciu, ostali okná značne špinavé. Našla sa tam farba, sadra, prach. Bolo teda potrebné ihneď konať, pretože o pár dní už mali byť opravené miestnosti otvorené pre verejnosť a hostia sa tak mohli znovu kochať ich starobylou krásou. Keďže sme potrebovali, aby boli okná naozaj perfektne čisté, a najmä šetrne umyté, rozhodli sme sa najať profesionálnu upratovaciu firmu.

Po sústredenom hľadaní a dohováraní sa sme si nakoniec zvolili upratovaciu spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá nás zaujala predovšetkým pozitívnymi recenziami a svojím dobrým menom aj v zahraničí. Našli sme si ich na základe vyhľadávania našej požiadavky na odstránenie vodného kameňa a odvápnenie z horizontálnych skiel presklených fasád, pergol, zimných záhrad a servisné umývanie a čistenie vitrín, výkladov, sklenených priečelí v Bánskej Bystrici. Ďalej sme riešili požiadavku na jednoduché strhnutie a odstránenie polepov, bezpečnostných a tieniacich fólií zo skla okien a výkladov

To boli plusy, ktoré sa nedali prehliadnuť. Do firmy sme teda obratom zavolali a k nášmu údivu sme už na druhý deň mali v kaštieli tím odborných pracovníkov.

Vysvetlili sme im, čo všetko potrebujeme a ako si ich prácu predstavujeme. Hlavne sme kládli dôraz na to, aby si počínali naozaj opatrne. Predsa len sa nachádzajú v priestoroch, ktoré sú pamiatkovo chránen. Bolo naozaj skvelé, že nám vyhoveli vo všetkom, a to bez akýchkoľvek problémov. Dávali si naozaj záležať a počínali si veľmi opatrne, čo sme kvitovali.

Jednoduché strhnutie a odstránenie polepov, bezpečnostných a tieniacich fólií zo skla okien a výkladov

Najprv dôkladne umyli všetky okná, ktorá boli zašpinená po rekonštrukcii, a to vrátane rámov aj parapetných dosiek. Potom všetky okná dôkladne utreli pomocou stierky, ktorá je opatrená kvalitnou gumou, aby nedošlo k poškriabaniu okien a skiel. Na leštenie zásadne nepoužívajú žiadne leštiace prípravky, ako to robia mnohé iné firimy.

Leštidla sú – podľa ich slov – na takúto vec nevhodné, pretože po krátkom čase môžete na skle vidieť ťahy po leštení a nevzhľadné šmuhy, ktoré dokonale pokazia celkový dojem z umytého okna. Namiesto toho zamestnanci A SERVIS LIPKA využívajú svoju vlastnú technológiu, ktorú označuju ako tzv. trik suchého čistenia.

Tento postup spočíva v tom, že pracovníci firmy okná leštia len suchu a čistou bavlnenou tkaninou. Okná pritom lešia až keď sú úplne suché. Leštia ich naozaj pomaly, nevynechaju ani kúsok a dbajú na to, aby bolo všetko dôkladne a svedomito vyleštené.

Samozrejme tento spôsob leštenie je fyzicky náročnejší, ale pracovníci firmy mu dávajú prednosť predovšetkým kvôli jeho vysokej kvalite a dokonalému výsledku. Boli sme vážne prekvapení, ako všetky miestnosti zalialo nové svetlo. Naše okná sa tak krásne leskli už pri pohľade zo záhrady. Upratovaciu firmu A SERVIS tak môžeme s dôveru odporučiť všetkým, ktorí práve hľadajú spoľahlivú a profesionálnu spoločnosť so skúsenými odborníkmi, kvalitnou technikou a vynikajúcimi výsledkami.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.